«Восток-SOS»: Гуманітарна допомога у звільнених містах (МФВ "Відродження")

Внаслідок воєнних дій, що із травня 2014 року не припиняються на Донбасі, цивільне населення залишилося без можливостей для життя у рідних містах. За даними місії ООН,  за три місяці військових дій загинуло понад 2000 осіб, понад 5000 поранено. Щодня гине до 70 осіб, понад третина - мирні жителі (в останні дні ця цифра зменшилась у зв’язку з тимчасовим припиненням бойових дій); руйнування житлового фонду в містах, постраждалих від збройних зіткнень - 60%. По неофійним даним, кількість внутрішньо переселених осіб складає близько 1 млн осіб. Завдано серйозної шкоди інфраструктурі Донбасу: підірвані мости, паралізовано залізничне і авіасполучення, зупинені вантажоперевезення. У зв'язку з цими подіями, люди в містах залишаються без засобів до існування - немає продовольчих товарів, електропостачання. На даний момент в Луганській та Донецькій областях, безпечній частині України проживає близько 130 тисяч переселенців з зони активних бойових дій. З них 45% родини з дітьми, 15% - люди пенсійного віку. Тож 60% переселенців (78 тисяч), люди соціально та економічно незахищені. Також великий відсоток місцевого населення звільнених міст лишився без соціальних виплат та допомоги держави.  
     
Люди прагнуть якомога швидше покинути зону АТО. Державні гарячі лініі не працюють, або не можуть дати достовірної потрібної інформаціі. Також Міністерство соціальної політики наразі не розселяє людей належним чином, тому волонтерські організації беруть на себе всю інформаційну підтримку, а також координують роботу з поселення та видачі гуманітарної допомоги.
 
Поширення гуманітарних пакетів, підтримка продуктами харчування жителів у звільнених регіонах є основною дією проекту за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
 
Цільовою групою проекту є люди, які певним чином постраждали від бойових дій на сході - пенсіонери, соціально вразливі групи, багатодітні сім'ї, які не одержують соціальних виплат кілька місяців. Багато сімей повернулися у звільнені міста, але через невиплату пенсій та соціальної допомоги опинилися в дуже скрутному матеріальному становищі.
 
На даний момент складно оцінити масштаби гуманітарної катастрофи. Вже зараз можна сміливо говорити, про сотні тисяч людей, що гостро потребують гуманітарної допомоги. Задоволення первинних потреб сімей з дітьми та соціально-вразливих груп населення, які проживають на звільненій силами АТО території Луганської та Донецької областей, є основною метою проекту. Організацією «Восток-СОС» будуть зібрані, закуплені та доставлені у звільнені міста продуктові набори, теплі речі, дитячі товари, засоби гігієни, побутова хімія, медикаменти для лікарень.

 
Суть проекту - це надання разової гуманітарної допомоги мешканцям звільнених міст. До складу допомоги входить продовольчі пакети, засоби гігієни, побутова хімія, дитячі товари, теплі речі, медикаменти для лікарень у звільнених містах. Наразі ми власними силами збираємо необхідні речі, а також гроші на закупівлю гуманітарної допомоги. Ми маємо власний транспортний засіб для транспортування гуманітарної допомоги у звільнені міста. “Восток-СОС” має партнерів та налагоджену схему розподілення гуманітарної допомоги через місцеві органи влади та волонтерські організації у містах Щастя, Попасна, Лисичанськ, Старобільськ Луганської області. В рамках проекту Міжнародний фонд "Відродження" надає кошти для оплати пального для поїздок з Києва до зазаначених міст з зібраним та закупленим гуманітарним грузом. В рамках проекту заплановано 9 поїздок (3 поїздки на місяць). В кожну з поїздок буде доставлено близько 200 харчових наборів, близько 100 наборів дитячих товарів, теплий одяг та медикаменти для 1-2 лікарень. Імовірно, під час реалізації проекту будуть охоплені інші невеликі населені пункти (наприклад, селища Дмитрівка, Золоте, Горське, Станиця Луганська та ін.)
 
Схема складання списків на видачу гуманітарних пакетів грунтуватиметься на списках, складених місцевими адміністраціями спільно з нашими співробітниками на місцях. Це буде адресна допомога, а також загальна роздача за попередньо оголошеною серед населення інформацією.
 
В результаті даного проекту буде надана первинна допомога приблизно 1 500 осіб з числа верств населення звільнених міст, які найбільше потребують допомоги. Під час реалізації проекту буде здійснено 8-10 поїздок в міста Луганської та Донецької областей (міста Щастя, Лисичанськ, Старобільськ, Попасна, Артемівськ, Беловодськ). Буде надана допомога із закупівлі та доставки медикаментів для 5 лікарень звільнених міст. Також ми очікуємо покращення психологічного клімату в регіоні. Сам факт надання допомоги буде сприяти психологічній стабілізації стану людей, що отримають підтримку в рамках проекту.
 
Термін реалізації проекту: 1 жовтня 2014 - 20 січня 2015 року.


Source URL: http://postup.lg.ua/vostok-sos-gumanitarna-dopomoga-u-zvilnenih-mistah-mfv-vidrodzhennya