Проект: «Двері, відкриті для всіх»,присвячений Міжнародному Дню толерантності

Назва проекту:Міжнародний день толерантності у ВПУ №47 «Двері, відкриті для всіх»

Мета:  Поширення ідеї міжкультурного діалогу серед учнів ВПУ №47 та попередження расизму та ксенофобії в їхньому середовищі.

Термін реалізації проекту:17-25 листопада 2010 р.

Цільова група:Молодь від 14 до 18 років, що навчається у ВПУ №47 міста Луганська, викладачі ВПУ №47.

Короткий опис заходів проекту:

Соціальні педагоги  Правозахисного центру «Поступ» та МО «СТАН», спільно з волонтерським загоном ЛНУ імені Тараса Шевченка «Світ» провели комплекс тематичних освітніх заходів, що включали в себе:

- Інтерактивні заняття в академічних групах, що актуалізували проблему, на яких було визначено ставлення учнів цих груп до представників інших релігій, національностей та рас. Кожен з учнів мав визначитись з ким із представників інших національностей він знайомий особисто.

- Проведення заходу "Жива бібліотека" для 50 учнів ВПУ№ 47, з представниками інших національностей та рас. Наприкінці зустрічі учням було роздано інформаційні матеріали, яки допомогли полегшити розуміння проблеми та допомогали учням  в написанні есе «Двері, відкриті для всіх».

- Проведення конкурсу на краще тематичне есе «Двері, відкриті для всіх» серед учнів ВПУ № 47 та нагорода 5 переможців наплічниками (рюкзаками) з емблемою заходу «Жива бібліотека». Відбулося публічне прочитання есе переможців під час нагороди.

- Переглянуто та обговорено  документальний фільм Валерія Балаяна «Любите меня, пожалуйста» (Росія, 2010) про проблеми ксенофобії та расової нетерпимості, який було надано регіональним партнером фестивалю «DocudaysUA» Правозахисним центром «Поступ». До участі в обговоренні було запрошено модератора з Луганського обласного дискусійного клубу інтелектуального кіно.

 

 

Завдання проекту:

1.   Підвищення рівня обізнаності учнів про культурне розмаїття, проблеми ксенофобії та расової нетерпимості в суспільстві та причини їх виникнення.

2.   Попередження расизму та ксенофобії в учнівському середовищі.

Результати проекту:

- Учні отримали можливість подолати власні забобони та стереотипи.
 - Отримали інформацію про існуючі проблеми в сучасному суспільстві.
 - Зацікавилися культурою і звичаями представників інших національностей та рас.
 - Викладачі отримали методичні розробки з тренінгів "Жива бібліотека".

- Учні отрима нові знання під час обробки навчальних матеріалів, яки вони використовуватимуть для написання тематичних есе «Двері, відкриті для всіх»

 - Викладачі отримали інформацію про ефективні методи запобігання ксенофобії та расової нетерпимості

 - Було сформовано думку про проблему ксенофобії та расової нетерпимості та підвищено культурний рівень учнів шляхом активного живого спілкування з представниками різних етнічних груп(ромів, євреїв, китайців,африканців тощо).

Життєздатність проекту: Після закінчення проекту ПЦ «Поступ» спільно  з МО «СТАН» планує проведення заходів подібного формату у 10-20 навчальних закладах Луганської області.


Source URL: https://postup.lg.ua/proekt-<<dveri-vidkriti-dlya-vsih>>prisvyacheniy-mizhnarodnomu-dnyu-tolerantnosti