Малинові браслети в подарунок за мир у Вашому домі

Людина звикає до всього. Навіть до поганого. Коли насильства і жорстокості стає забагато, коли телевізор, газети, Інтернет щодня приносять свіжукупу кримінальних зведень «вбили, побили, пограбували, згвалтували» - до них звикаєш. Коли око перестає чіплятися за факти насильства, суспільство заражається байдужістю. І це найжахливіше.
Якщо патологічніта екстримальні форми насильства в суспільстві - бандитизм і розбій - знаходяться під пильною увагою правоохоронців, то домашнє насильство, своє«приватнепекло», прихованевід очей, буквально захльостує українське суспільство безконтрольно. Якщо б'є чоловік чи батько, то в нашому соціумі не скаржаться, «так прийнято». До скарг доходить занадто пізно, коли виправити вже нічого не можна.

Саме тому 26 серпня Луганськ приєднався до всеукраїнської кампанії «Я проти насильства!» - наймасштабнішоїсоціальної програми Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні», що проводиться за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. Кампанія вже стартувала в Києві, Донецьку, Одесі, Львові та Ялті. У Луганську координатором виступив Правозахисний центр «Поступ».
Акція розпочаласьо 16:00 усквері імені Молодої Гвардії, де близько тридцяти молодіжних активістів-правозахисників активно переконували луганчан не тільки відмовитися від насильства в сім'ї, але й відкрито висловити свій протест, обягнувшина себе тасвоїх близьких яскраві малинові браслети з написом «Я проти насильства».
Перехожі активно підключалися до динамічної малинової акції, і через деякий час просто на вулиці почалося консультування людей з питань домашнього насильства, що здійснювалось співробітниками Правозахисного центру «Поступ».
Перехожі розповідали активістам історії про своїх сусідів і знайомих, деякі ділилися власними бідами. «От би мені на все тіло такі браслетики, щоб тато доторкнутися взагалі до мене не міг...», - розмріялась одна з учасниць. Для таких людей були підготовлені компактні інформаційні картки з телефонами гарячої лінії і практичними порадами людям, які зіткнулися з насильством.
 

Ось коментарі організаторів акції, які вдалося отримати в проміжках між роздачею браслетів і консультуванням людей:

Віктор Дворніков, регіональний координатор програми «Права жінок і дітей в Україні»:
«1 серпня в Києві вуличний захід зібрав у центрі столиці понад 1000 небайдужих. Керівництво Представництва Європейського Союзу в Україні та Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту вітали початок нової громадської кампанії, спрямованої на об'єднання більше 200000 осібз усієї країни для публічного протесту щодо всіх форм насильства в сім'ї.
Статистика сильно різниться, однак є докази, що понад 50% населення України страждає від насильства в сім'ї протягом свого життя. І це переважно жінки та діти! Крім того, більше 18 млн. українок зазнають насильства в сім'ї. Тільки уявіть, жінки страждають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань, згвалтувань та автомобільних катастроф, разом узятих!».

Ольга Сергеєва, юрист ПЦ «Поступ», координатор акції:
«Метою кампанії є привернення уваги соціуму до проблеми домашнього насильства. У рамках кампанії проводиться широкомасштабна просвітницька робота серед українського населення та практичні заходи для надання допомоги жертвам насильства. Всеукраїнська кампанія стартувала в Києві першого серпня, а другого серпня акцію вже підтримали Донецьк, Одеса, Львів і Ялта. Поширення малинових браслетів на вулицях, а так само інформаційних буклетів для людей, що зіткнулися з даною проблемою - дуже важливий етап у формуванні громадської думки щодо проблеми домашнього насильства. Крім того, ми усвідомлюємо актуальність проблеми для нашого регіону і готові надавати юридичну та соціальнудопомогу людям, що звернулися до насіз даною проблемою.

Світлана Тарабанова, заступник голови правління ПЦ «Поступ»:
«У Правозахисному центрі«Поступ»щодня стикаються з проблемою і ведуть інформаційну роботу проти домашнього насильства вже не перший рік. Коли до центру звертаються клієнти з абсолютно різними проблемами, найчастіше вони і не підозрюють, що є або жертвами, адже «б'є, значить, любить», або ініціаторами насильства, подумаєш- пара «потиличників» синові з виховною метою... Стільки зусиль правозахисники докладають до того, щоб люди зрозуміли, що треба боротися з насильством у сім'ї і не можна миритися з проблемою. І що з метою гігієни сім'ї сміття з хати іноді потрібно виносити».

Телефони гарячої лінії:
386 (безкоштовно для абонентів Київстар та МТС);
0800500335 (усі дзвінки безкоштовні);
+380442053694+380442053694(Для дзвінків по Києву).

 

Матеріал оприлюднено у наступних виданнях:

 

http://maidan.org.ua/static/news/2010/1283013147.html

 

http://www.poryad.com/?p=4237

 

http://hr-activists.net/news/3374/

 

http://realgazeta.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=2278

 

http://edu.helsinki.org.ua/ru/index.php?id=1283242012

 

http://h.ua/story/288467/

 

http://rakurs.pl.ua/novosti-luganska-i-luganskojj-oblasti/70732-v-luganske-proshla-akcija-ja-protiv.html

 

http://vgorode.ua/lugansk/news/17609/

 

http://irtafax.com.ua/news/2010-08-27-26.html

 

http://paralel-media.com.ua/p26494.html

http://narodna.pravda.com.ua/photos/4c778241c711f/

http://narodna.pravda.com.ua/nation/4c777d74eeddd/

 

http://shabash.at.ua/news/akcija_v_luganske_ja_protiv_nasilija/2010-08-27-65

 

http://shabash.at.ua/foto/i-protiv-nas/index.html

 

http://uaport.net/news/ua/go/UN10082723394

 

http://postup.lg.ua/news/mir-vashemu-domu-luganskie-pravozashchitniki-vystupili-protiv-domashnego-nasiliya

 

http://gurt.org.ua/news/events/7443/


Source URL: https://postup.lg.ua/node/270