Мандрівний фестиваль «Docudays UA»: кіно від мистецтва до освіти

18 - 21 жовтня 2010 року в Луганськ приїжджає Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини. На думку європейських експертів, це єдиний фестиваль документального кіно класу «А» в Україну. Регіональним представником фестивалю в Луганську виступив Правозахисний центр "Поступ".
У рамках фестивалю жителі 100 міст у 22-х регіонах країни зможуть переглянути кращі фільми світової кінодокументалістики. До програми фестивалю увійшли фільми-переможці 7-го міжнародного фестивалю «Docudays UA», а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

З цього приводу 8 жовтня, о 14:00, у Луганському регіональному прес-центрі «Укрінформ» (вул. Оборонна 2, ЛНУ імені Тараса Шевченка, 1-й корпус, 2-й поверх) відбулася прес-конференція за участю координатора Національної освітньої програми «Розуміємо права людини», голови правління Правозахисного центру «Поступ» Костянтина Рєуцького, регіонального представника фестивалю «Docudays UA» Олексія Біди, головного спеціаліста управління юстиції в Луганській області Сидоренко Світлани.
 

Олексій Біда: Це четвертий фестиваль у Луганську. Його постійним організатором є Правозахисний центр «Поступ». Традиційно фестиваль «Docudays UA» проходить у Києві. У цьому році на фестивалі були представлені фільми з 19 країн, його подивилися 22 тисячі осіб. Друга частина фестивалю - це Мандрівний фестиваль за підсумками. У минулому році він об'їхав 100 міст України в 22 регіонах. На Луганщині, партнерами фестивалю виступив Кіно-клуб «Луганда-Хаус», Літературне угруповання «СТАН», Луганський обласний дискусійний клуб інтелектуального кіно. Інформаційними партнерами в регіоні традиційно стали прес-центр «Укрінформ» та Інтернет-портал культури «Тиск світла».
Спеціальна програма фестивалю в регіонах - «Країна різномаїття». Фільми програми присвячені подоланню ксенофобії та расової нетерпимості, формуванню позитивного ставлення української молоді до інших націй і культур.
Другий фокус фестивалю «Docudays UA» - права дитини. Формування спеціальної програми для залучення уваги громадськості до порушень прав дитини в Україні здійснювалося за співпрацею з представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

 

Костянтин Рєуцький: Ми раді, що у нас знову є можливість показати в Луганську першокласну документалістику про права людини. Ці фільми стабільно цікаві луганському глядачеві. Особливо важливо знову підняти деякі теми, що хвилюють суспільство, коли стан дотримання прав людини в Україні сильно погіршився. Нагадаю, що ці фільми не вирішують проблем - вони лише актуалізують їх. У зв'язку з цим організатори фестивалю прийняли рішення супроводжувати перегляд фільмів живими дискусіями. Таким чином спроби вирішення будуть пропонувати самі глядачі. Модераторами дискусій виступатимуть випускник Національної освітньої програми «Розуміємо права людини» Ярослав Мінкін і соціальний педагог Правозахисного центру «Поступ» Світлана Тарабанова.
Хотілося б додати, що ми раді, що в цій прес-конференції беруть участь представники місцевого самоврядування.

Світлана Сидоренко: Наше управління систематично займається правовим інформуванням і освітою населення. Ми роз'яснюємо людям їхні права, але не забуваємо розповідати про обов'язок і відповідальності. Адже наші права закінчуються там, де починається ніс іншої людини. У наших освітніх заходах ми мріємо використовувати кіно. Це прекрасний метод сприйняття інформації, адже лекції засвоюються на 5-7%. Кіно напевно допоможе привернути увагу до проблеми дотримання прав людини, прав дитини.
Крім того, нам би дуже хотілося зняти кіно про порушення прав людини в Луганській області. Зачепити в ньому проблему сімейного насильства і доступу до медичної допомоги, підняти проблему сексуального насильства по відношенню до неповнолітніх, трудової міграції. Ми дійсно зацікавлені в тому, щоб розповісти про права людини і про способи їх захисту.

Костянтин Рєуцький: Фестиваль «Docudays UA» збирає аудиторії - більші, ніж ми планували, коли починали в Луганську. У попередні роки фестиваль збирав до 300 осіб. Поступово показ фільмів отримав освітній характер. Окремі фільми активно використовувалися педагогами і психологами для роботи з дітьми.
У наступному році освітній компонент буде ще більш посилений, і в луганчан з'явиться унікальна можливість поспілкуватися з правозахисниками всеукраїнського масштабу. Для студентських аудиторій програма фестивалю буде структурована як освітній захід. Зауважу, що фільми фестивалю - це фільми, які знімаються не тільки для художнього задоволення глядача.

 
Олексій Біда: Втім, у рамках фестивалю продовжують діяти два конкурси: правозахисний і творчий. Так що усі поціновувачі кінематографічного мистецтва отримають справжнє задоволення від заходу. Так само не варто забувати, що навіть художні фільми можуть використовуватися як наочний посібник.
Що ж, запрошуємо всіх 18-21 жовтня на наш фестиваль. Детальну інформацію про місця проведення заходів ви зможете знайти на сайті «Тиск Світла».
 

Довідка: Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини проводиться за підтримки Національного фонду підтримки демократії (США), Міжнародного фонду «Відродження», Movies that Matter, Міжнародної організації міграції, Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), німецького культурного центру «Гетте-Інститут», Польського інституту в Києві, Державної служби кінематографії Міністерства культури і туризму України, Національної спілки кінематографістів, Національної освітньої програми «Розуміємо права людини».
Проведення фестивалю в Луганську стало можливим завдяки підтримці Правозахисного центру «Поступ», Луганського обласного дискусійного клубу інтелектуального кіно (Луганський кіноклуб), Кіноклубу «Луганда-Хаус», Літературного угруповання «СТАН», Інтернет-порталу культури «Тиск Світла».
 

За детальною інформацією звертатися за тел: 0506235846 (Світлана), 0508106649 (Юлія), 0508886979 (Олексій).

Матеріал оприлюднено у наступних виданнях:

 

http://postup.lg.ua/news/do-luganska-priyizhdzhaie-mandrivniy-festival-dokumentalnogo-kino-pro-prava-lyudini-%3C%3Cdocudays

 

http://tisk.org.ua/?p=10888

 

http://tisk.org.ua/?p=10898

 

http://propagande.net.ua/?p=20444

 

http://v-variant.lg.ua/region/16522-v-luganske-pokazhut-pervoklassnuyu.html

 

http://edu.helsinki.org.ua/index.php?id=1286922008

 

http://artvertep.com/news/12684.html

 

http://ru.hr-activists.net/news/3792/

 

http://docudays.org.ua/2010/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=60&Itemid=112

 

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1287065746

 

http://ngo.donetsk.ua/donsociety/20904

 

http://civicua.org/news/view.html?q=1482980

 

Анонс

http://lugansk.proua.com/news/2009/12/04/115841.html

 

http://tisk.org.ua/?p=10825

 

http://paralel-media.com.ua/p27581.html

 

http://vsevesti.com/go/ru/article/id/781404/v-lugansk-priezzhaet-stranstvujushchij-festivali-dokumentalinogo-kino-o-pravah-cheloveka-docudays-ua.html

 

http://irtafax.com.ua/news/2010-10-07-36.html

 

http://www.0642.com.ua/article/28098

 

http://postup.lg.ua/node/196

 

http://capricios.livejournal.com/339683.html

 

http://rakurs.pl.ua/novosti-luganska-i-luganskojj-oblasti/73422-v-lugansk-priezzhaet-stranstvujushhijj.html

 

http://www.ostro.org/society/news/article-127873/

 

http://vsekommentarii.com/news/2010/10/13/2694694.htm


Source URL: https://postup.lg.ua/node/272