Брянківські вчителі навчають школярів протидіяти міліцейському свавіллю

 
У п’яти навчальних закладах міста Брянка Луганської області відбулися лекції з безпечної поведінки молоді під час контактів з міліцією та протидії правопорушенням з боку міліціонерів. Лекторами під час заходів виступили вчителі та психологи, які пройшли навчання в рамках спеціалізованої програми Правозахисного центру «Поступ».
 
Дослідження громадських організацій підтверджують очевидне: міліція корумпована, непрофесійна та закрита для контролю з боку суспільства. При цьому, міліцейське керівництво не бачить необхідності змін. Отже, суспільство змушено брати ініціативу у свої руки. Для цього Правозахисний центр «Поступ» спільно з Асоціацією УМДПЛ та Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини» вже другий рік поспіль проводять освітні заходи, під час яких молоді люди дізнаються про повноваження міліції під час контактів із громадянами, про наші права, які не можуть порушувати працівники міліцію та способи оскарження незаконних дій міліціонерів.
А цього року у цей процес активно включаються вчителі загальноосвітніх шкіл та спеціалізованих закладів освіти. Вже близько 80 педагогів та психологів з 6 регіонів України в перші місяці нового року прослухали семінари, де навчилися передавати молоді навички безпечної поведінки під час спілкування із міліціонерами.  А у березні перші з них вже почали проводити заняття для школярів.
 
Перші лекції з протидії міліцейському свавіллю пройшли у Брянській НВК №17, СШ №10, СШ №23, та ДНЗ «Дюймовочка».  Інформацію та пам’ятки, як поводитися у випадках, якщо міліціонер порушує наші права, отримали понад загалом 80 школярів. Правозахисний центр «Поступ» висловлює подяку за цю важливу роботу методисту відділу освіти Брянківської міської ради Сергію Миронюку, психологуБСШ № 10НаталіїФещенко, психологуБСШ № 23ОленіДембіцькій, та психологуДНЗ №3 Інні Постоленко.
 
Немає сумнівів, що, озброєні знаннями школярі вже не стануть легкою жертвою непорядних міліціонерів.  А представники громадських організацій і надалі будуть готові надавати підтримку молодим людям, які постраждалі від свавілля правоохоронців.
 
Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»
 


Source URL: http://postup.lg.ua/node/991