VI фестиваль соціальних юнацьких фільмів «32 травня»

У ніч з 31 травня на 1 червня у Сквері Пам'яті відбудеться VI Нічний фестиваль соціальних юнацьких фільмів «Тридцять друге травня». Захід розпочнеться о 21.00 і триватиме до світанку. Через перегляди і обговорення фільмів організатори намагаються привернути увагу громадськості до системних порушень прав дитини в Україні та стимулювати активні дії молоді.
 
 
«Тридцять друге травня» - єдиний щорічний фестиваль кіно в Луганській області. Традиційно фестиваль проводиться просто неба. Сотні людей різного віку зможуть подивитися і обговорити гостросоціальні кінострічки, присвячені проблемам дітей і молоді.
 

«День захисту дітей відзначають по-різному: відкривають атракціони, роздають дітям морозиво, кульки. У таких подій ключове слово - «діти». А де ж «захист»? Своїм фестивалем ми заповнюємо цю нішу. Ми проводимо своєрідну «Ніч захисту дітей», в яку прийнято говорити про проблеми і шукати способи їх вирішення», - пояснює координатор фестивалю, представник літературної групи «СТАН» Ярослав Мінкін.
 

Цього року фестиваль «Тридцять друге травня» є частиною просвітницької програми «Від кіно до дії», що реалізується Мережею кіноклубів Донбасу за підтримки Європейського союзу, Microsoft Corporation і Центру молодіжних ініціатив та соціальних досліджень ЛОГА.
 

Партнерами фестивалю в 2013 році виступили: Правозахисний центр «Поступ» (Луганськ), Центр підтримки аудіо-візуальних мистецтв «Луганда-хаус» (Луганськ), Донецький правозахисний центр (Донецьк), Добропільський центр молоді «Добро» (Добропілля), Фонд розвитку громади (Краматорськ), Кіноклуб «КиТЫ» (Маріуполь), Асоціація УМДПЛ (Київ).
 

Інформаційними партнерами фестивалю стали: Молоде Радіо, портал «Тиск світла», молодіжний журнал «Palindrome», AIESEC, молодіжний центр мистецтв «Екоарт», луганський міський довідник «OBZOR.lg.ua», «EAST promo group», портал E-DONBAS, Кіноафіша Луганська «kino.lg.ua», Інтернет-радіо «Wake Up», Харківські новини «Вісті».
 

 
В 2013 році у програму фестивалю увійшли фільми:
 

- «Поліна» (Україна, 2012). Зворушлива історія херсонської дівчинки-оркестру - Поліни Тарасенко, яка грає на тромбоні, саксофоні та флейті.
 

- «Мелодія для шарманки» (Україна, 2008). Головні герої - брат і сестра по матері. Після її смерті дітей збираються відправити в різні інтернати, але вони не хочуть розлучатися і тікають у велике місто, щоб знайти своїх батьків. Альона і Микита потрапляють на вулицю і борються за виживання у світі, де до них нікому немає ніякого діла.
 

- «Лугові собачки» (Великобританія, 1997). У містечко для багатих переїжджає сім'я, що складається з огидних батьків і чудової дочки. Вона не така, як її батьки, бо пізнала біль і близькість смерті - перенесла кілька операцій на серці. Ідеальні газони в цьому містечку підстригає Трент - молодий хлопець з кульовим пораненням живота, колишній спортсмен зі стрибків у воду. Він єдиний, хто розуміє дівчинку.
 

- «До першої крові» (СРСР, 1989). У піонерському таборі діти грають у традиційну військово-спортивну гру. У всіх на плечах паперові погони - головний символ в цій грі. Якщо супротивник їх зірве - ти «убитий». Гра у війну робить дітей жорстокими й одержимими...
 

- «Чи легко бути молодим?» (Росія, 2011). І знову прийшов час вічних і проклятих руських питань - «хто винен?», «що робити?» і сакраментального «кому на Русі жити добре?». Сьогодні на них дає свою відповідь нове покоління.
 

УВАГА! Вхід на фестиваль вільний. Із собою потрібно взяти килимок для сидіння на траві.


Source URL: https://postup.lg.ua/news/vi-festival-socialnih-yunackih-filmiv-32-travnya