Поінформований – отже, озброєний!

18 жовтня в Національному-музеї “Тюрма на Лонцького» відбувся освітній захід «Ти і міліція: як діяти, щоб не стати жертвою міліцейського свавілля». Експертом та модератором був Костянтин Рєуцький - представник Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, експерт Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
 
Учасники заходу дізналися про обсяг та межі повноважень працівників правоохоронних органів, а також про права громадян під час контактів із міліціонерами. Окрім цього були розглянуті типові ситуації, у яких міліціонери найчастіше порушують права людини та як оскаржувати незаконні дії правоохоронців.
 
"Ця тема викликає жвавий інтерес у молоді (до того ж у всіх регіонах країни), тому що більшість молодих людей у віці від 16 до 25 років мають досвід спілкування з працівниками правоохоронних органів і, у переважній більшості випадків, він негативний - міліціонери так чи інакше виходили за рамки своїх повноважень та порушували їхні права. Молоді люди хочуть знати, як діяти, щоб не ставати жертвами міліцейського свавілля, і ми ділимося з ними своїм досвідом.
 
Не тільки відновити власні права, а й змінити загальну ситацію - цілком можливо! Для цього потрібні лише знання, щире прагнення змін та наполегливість. Сподіваюся, під час наших заходів нам вдається переконати у цьому хоча б чатину учасників", - розповів Костянтин Реуцький.
 
Тема викликала значне зацікавлення серед львівської молоді. Присутні ставили багато запитань експерту та жваво вели діалог. Захід тривав 3 години, що вдвічі більше, ніж було анонсовано організаторами. Опісля ще тривали бесіди в невеликих групах.

Після заходу всім присутнім були роздані пам’ятки-порадники на дану тематику, які розробила Українська Гельсінська спілка з прав людини і «жовті картки» від Асоціації УМДПЛ та Правозахисного центру «Поступ».
 
Команда Центру «СІМ» вдячна пану Костянтину за проведення лекції на таку актуальну тему і за допомогу в підготовці цього заходу та бажає успіхів в його подальшій діяльності в сфері правозахисту!
 
Захід проводився в рамках проекту Асоціації УМДПЛ «Посилення можливостей молоді захищатися від свавілля правоохоронних органів», що реалізується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта, а також 10 Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про прав людини Docudays UA у партнерстві з Центром правових та політичних досліджень «СІІМ».
 

Джерело: 

centre7.org.ua

 

Автор: 

Ніна Хома

 


Source URL: http://postup.lg.ua/gallery/poinformovaniy-otzhe-ozbroieniy