Представники омбудсмана разом з правозахисниками відвідали пенітенціарні установи у Луганській області

Минулого тижня Луганщину відвідали представники департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму попередження катувань Секретаріата Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Разом з активістами Правозахисного центру «Поступ» вони здійснили моніторингові візити до луганського слідчого ізолятору та жіночої виправної колонії № 143 у Перевальському районі.
 
Учасники моніторингової групи вивчили побутові умови, вивчили документацію установ, вислухали скарги заарештованих та ув’язнених. Візит виявив низку серйозних проблем, які потребують негайного усунення, що одразу ж було доведено до адміністрації установ. За результатами візиту буде підготовлено звіт та рекомендації для керівництва відвіданих установ щодо покращення існуючих умов та ставлення до заарештованих та засуджених. Проте основні рекомендації вже були озвучені під час нарад, що відбулися після кожного відвідування за участю адміністрації установ, представників Державної пенітенціарної служби та прокуратури області. Деякі зафіксовані недоліки були усунені просто під час візитів.
 
Але наскільки керівництво слідчого ізолятору та селезнівської виправної колонії готово враховувати рекомендації секретаріату омбудсмана та приводити умови у відповідність до встановлених стандартів, ми дізнаємося за результатами наступних візитів, які відбудуться за певний час.
 
Нагадуємо, що Національний превентивних механізм попередження катувань (НПМ) запроваджено Уповноваженим Верховної Ради з прав людини в рамках зобов’язань України за Факультативним протоколом до Конвенції ООН проти катувань. Докладніше про роботу Національного превентивного механізму можна дізнатися на офіційному сайті українського омбудсмана.
 
Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»


Source URL: http://postup.lg.ua/news/predstavniki-ombudsmana-razom-z-pravozahisnikami-vidvidali-penitenciarni-ustanovi-u-luganskiy