Активісти кампанії «Правосуддя без бар’єрів» порахували перешкоди на шляху до українських судів і тепер готують позов на один із сімферопольських судів.

У п'ятницю, 22 листопада, о 10:00 – 11:30 в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (вул. Інститутська,21/8) будуть представлені результати моніторингу українських судів у рамках кампанії «Правосуддя без бар’єрів»– наскільки суди доступні для маломобільних груп населення.
 
Маломобільні групи населення – це люди, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуг, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. Зокрема, це люди з інвалідністю, батьки з дитячими візочками, люди похилого віку та інші.
 
Понад 50 % наших співвітчизників є маломобільними. Іншими словами, питання доступності стосується кожного другого жителя України. І немає таких родин, які хоча б один раз у житті не зіткнулися із бар’єрами на своєму шляху. Це не тільки архітектурні та інформаційні бар’єри, це також ускладнені правила перепуску громадян всередину суду, і часом… відсутність здорового глузду.
 
Суд має бути доступним. Це не кафе і не магазин, які завжди можна підібрати під свої можливості й смаки. Неможливість потрапити в будівлю суду істотно обмежує наше право на справедливий суд та робить нас беззахисними.
 
Тому активісти кампанії «Правосуддя безбар’єрів» у період з 20 травня по 10 серпня 2013 року відвідували українські суди й перевіряли їх на доступність. Усього було відвідано 76 судових установ у 17 регіонах України.
 
Проблему доступності можна поступово вирішувати, якщо є її розуміння й шукаються шляхи вирішення.
 
У заході візьмуть участь:
 

  • Олена Луньова– юрист Мережі Правових приймалень Криму, співкоординатор кампанії «Правосуддя без бар’єрів».
  • Юлія Красільникова – координатор проектів правозахисного центру «Поступ», співкоординатор кампанії «Правосуддя без бар’єрів»,
  • Володимир Азін– головний спеціаліст Національної асамблеї інвалідів України (НАІУ), учасник кампанії.
  • Михайло Тарахкало– директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ)

 
А також представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Державної судової адміністрації, Комітету доступності м. Києва, Департаменту містобудування, архітектури та планування територій при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, громадські організації та інші.
 
Контактна особа– Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини,
Тел.: +38 (097) 769 000 7, e-mail [email protected]
 
Довідка.  Кампанія «Правосуддя без бар’єрів» підтримана в рамках проекту «Підтримка громадської активності в Україні», що здійснюється громадською організацією «People in Need» («Людина в біді», м. Прага, Чехія) у партнерстві з Кримським правозахисним центром «Дія», Мережею правових приймалень Криму, а також Міжнародним Вишеградським Фондом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Проект спрямований на посилення ролі місцевих громадських організацій, ініціативних груп та шкільних об’єднань у суспільстві


Source URL: http://postup.lg.ua/news/aktivisti-kampaniyi-pravosuddya-bez-barieriv-porahuvali-pereshkodi-na-shlyahu-do-ukrayinskih