"Поступ" увійшов до Громадської ради Майдану

Громадські організації та ініціативи об'єднуються для обговорення спільного порядку денного, стратегій та тактик, спрямованих на зміну ситуації в країні. Правозахисний центр "Поступ" приєднався до цієї ініціативи. Публікуємо текст звернення голови правління організації з приводу підписання Меморандуму ГРМ:
 
"Країні потрібні зміни. При чому, не просто заміна неприємних облич в уряді на більш приємні, а глибокі  структурні  реформи.
 
Реформа системи влади – перехід до парламентсько-президентської  республіки, який забезпечить нас від ризиків надмірної концентрації влади в руках однієї особи.
 
Конче потрібна реформа місцевого самоврядування, яка дасть нам справжнє самоврядування замість існуючого зараз недолугого придатка до адміністративної вертикалі. Нам потрібно самоврядування, яке дійсно керуватиме ресурсами місцевих громад  в інтересах членів цих громад, а не чекатиме подачок від центральної влади.
 
Нам потрібна модернізація економіки і податкова реформа, яка дасть поштовх для розвитку малого та середнього підприємництва, без чого не можливий розвиток громадянського суспільства.
 
Нам потрібен справедливий суд і міліція, яку не страшно зустріти вночі на вулиці.
 
Такі реформи потребують значних зусиль та часу. Але без них ми не станемо такими, якими хочемо бути – більш сильними та незалежними від примх влади, хто б її не уособлював.
 
Але саме таких реформ боїться і влада, і нинішня парламентська опозиція. Події останніх тижнів це яскраво довели. Ми можемо покладатися лише на себе і зберігати солідарність, якої нас навчив Майдан. Нас чекають роки важкої праці, але це не повинно нас налякати. Набагато страшніше повернення на десятиліття у минуле, де панує майже повна залежність від влади і майже немає шансів на самовираження і розвиток особистості. То ж – не зупиняємося і не припиняємо діалогу. Діалогу про наші спільні цінності, цілі та стратегії їх досягнення"
 
Костянтин Рєуцький, Правозахисний центр "Поступ"


Source URL: http://postup.lg.ua/news/postup-uviyshov-do-gromadskoyi-radi-maydanu