Польські правозахисники йдуть на допомогу: у Варшаві пройшла презентація української соціальної мережі

НаДень прав людини в рамках міжнародної освітньої програми «Humanity in action» у Варшаві пройшла презентація правозахисної соціальної мережі «Human Rights Activists in Action».
Учасники першого навчального візиту «Patchwork: Deconstructing Homogeneity of the Polish Society» з Польщі, Білорусії та України висловили готовність до об'єднання для спільних рішучих дій, спрямованих на захист прав людини. Не дивлячись на те, що основною темою візиту до Польщі була робота над проектами із захисту прав національних меншин, велика увага приділялася й іншим проблемам українського суспільства. Активісти висловили занепокоєння з приводу погіршення ситуації в нашій країні.

 

«Більшість шокована змінами, що відбуваються в суспільстві. Спроби прийняти нові Податковий та Трудовий кодекси, не дивлячись на народні протести та негативні оцінки експертів, нікого не залишають байдужими. У Польщі до цих пір вірять в Україну, вірять у новий Майдан. Однак нова влада не хоче нас чути. Саме тому ми вважаємо, що об'єднання правозахисних активістів в єдину, серйозну мережу зможе зіграти роль у боротьбі українського народу за свої права», - прокоментував ситуацію учасник програми «HIA»Ярослав Мінкін.

Помічник координатора проекту, юрист Правозахисного центру «Поступ» Ольга Сергеєва розповіла про нелегкий шлях правозахисної соціальної мережі:

 - Ви вважаєте, що інтернет-комунікації важливі для сучасних правозахисників?

Ольга Сергеєва: Ми дуже швидко рухаємося вперед. Сайти давно перестали бути простими візитками. Відтепер вони акумулюють всі прес-матеріали, оснащені інтерактивними інструментами (форумами, сервісами он-лайн консультацій тощо), є важливим сегментом у правозахисній діяльності.

 - Чому саме соціальна мережа?

Ольга Сергеєва: Ще з минулого року ми затіяли не просто створення сайту, а створення соціальної мережі ... Ми вибирали з десятків студій ... Хотілося поєднати гарний, приємний дизайн, легкість у пошуку та читанні інформації, технології, і ненав'язливість. Тільки зараз ми знайшли гідних хлопців які вже модернізують мережу: додають нові функції і роблять новий дизайн. До середини січня ми будемо готові презентувати загальну роботу.

 - Як вам вдається настільки масштабний ресурс?

Ольга Сергеєва: У створенні та житті нашої мережі активну участь бере не тільки наша організація, але й партнерські організації, випускники програми «Розуміємо права людини», волонтери і просто люди - всі усвідомлюють важливість і вагомість ресурсу, за що їм величезне спасибі! Крім того, в листопаді була створена рада модераторів, до якої увійшли представники 8 громадських організацій.

 

Для довідки:
Правозахисна соціальна мережа «Human Rights Activists in Action» була створена в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» в 2010 році. Фінансову підтримку проекту надав Міжнародний фонд «Відродження». Адміністрування ресурсу взяв на себе Правозахисний центр «Поступ».


Source URL: https://postup.lg.ua/news/polski-pravozahisniki-ydut-na-dopomogu-u-varshavi-proyshla-prezentaciya-ukrayinskoyi-socialnoyi