Донецький губернатор шкодує, що послав журналістів

28 лютого губернатор Донецької області Анатолій Близнюк звинуватив журналістів, які відвідували Торезький інтернат, утому, що саме через їх візит п'ять вихованців цього закладу захворіли на вітрянку.

У той же день прес-служба Донецької обласної державної адміністрації розповсюдила інформацію про те, що четверо (зверніть увагу на розбіжності в даних) дітей, які перебували в інтернаті, були госпіталізовані з діагнозом вітряна віспа.

 

Донецькі журналісти, яківідвідували Торезький інтернат у рамках організованого обласною адміністрацією прес-туру, обурені звинуваченнями губернатора і мають намір вимагати пояснень. Найімовірніше, пана Близнюка попросять назвати прізвище журналіста, хворогонавітрянувіспу, який, на його думку, заразив інтернатських дітей. Це найкращим чином покаже абсурдність цієї заяви, адже, як відомо, вірус вітрянки нестійкий у зовнішньому середовищі (гине на відкритому повітрі протягом 10 хвилин) і передається тільки від хворої людини з кінця інкубаційного періоду, поширюючись повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлі тачханні.

 

Ми вирішили перевірити інформацію, озвучену представниками облдержадміністрації, і були здивовані результатами. Згідно з отриманими відомостями, першим з п'яти (!) інфікованих вітрянкою дітей став той самий хлопець на ім'я Анатолій, про важкий стан якого писала британська газета "The Sunday Times". Саме цю дитину і не вдалося побачити донецьким журналістам, які взяли участь у прес-турі, оскільки незадовго до появи в інтернаті представників ЗМІ дитина буланаправленадолікарнідля нібито профілактичного лікування. Повернувшись з лікарні, хлопчик захворівнавітрянувіспуі став причиною зараження сусідів по кімнаті. Він і є тасама5-тадитина, не згаданав інформаційному повідомленні прес-служби.

 

Ми вважаємо, що в ході наступної перевірки співробітникам прокуратури слід звернути увагу на те, за якими показниками хлопчик був поміщений долікарніякраз напередодні відвідування інтернату журналістами, і чи не було це просто ще однією спробою приховати порушення. Такожми маємо намір наполягати на ретельній перевірці інформації про фізичне насильство над вихованцями інтернату та необгрунтоване застосування транквілізаторів, озвученої колишніми вихованцями інтернату Наталією Горпинченко та Євгеном Мураковим.

 

Раніше правозахисні організації вже вказували на розбіжність даних про стан дитини в повідомленнях прес-служби ОДА та директора інтернату Олександра Васякіна. Втім, реакції на цю інформацію ні з боку обласної адміністрації, ні з боку прокуратури не було.

 

Ми не хочемо, щоб журналісти мучилися докорами сумління через те, в чому немає їхньої провини. Ми вважаємо, що правильною позицією керівництва Донецької області було б проведення повторної перевірки інформації про порушення, про яку просили представники правозахисної дитячої мережі, а не відволікання уваги від причин проблеми шляхом публікації заяв із звинуваченнями на адресу журналістського співтовариства. Так само, як і представники засобів масової інформації, ми стурбовані станом справ у Торезському психоневрологічному інтернаті тавважаємо, що громадськість має право розраховувати на доступ до достовірної інформації.

 

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»


Source URL: https://postup.lg.ua/news/doneckiy-gubernator-shkoduie-shcho-poslav-zhurnalistiv