Звіт про роботу організації у 2010 році

В 2010 році  ПЦ «Поступ» проводив роботу а наступними напрямками:
1.     Правове просвітництво та підвищення культури прав людини
1.1. Проведення лекцій,семінарів,відео лекторіїв, презентацій.
1.2. Проведення фестивалів документального кіно про права людини:
- «Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини». - - «Проведення фестивалю соціального юнацького кіно «32 травня».
1.4 Участь у реалізації всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" 
1.5 Участь у реалізації спільних освітніх програм з закордонними партнерами.
1.6 Робота  сайту «Соціальна мережа активістів -правозахисників»
 
2.     Допомога громадянам,  права яких  було порушено.
 
3.     Проведення громадських кампаній:
3.1 Діти просто неба.
3.2 Вшанування жертв катувань в міліції.
3.3 Я проти насильства.
3.4 Захисти себе сам.
3.4 Луганськ проти насильства.
 

1.        Правове просвітництво та популяризація правозахисних ідей

 
1.1.         Проведення лекцій,семінарів,відео лекторії тощо.
1.2.         Одним з основних  напрямків  ПЦ «Поступ» залишається просвітницька  робота та підвищення  культури  прав людини. Як і минулого року команда «Поступу»  також проводила  для школярів, учнів профтехучилищ та ліцеїв  інтерактивні заняття, відеодискусії  про права дітей тощо. У той же час просвітницькі заходи відбувалися як для  педагогів, так і для  батьків  Луганська та області.
Близько 500 луганчан та мешканців Луганської області отримало основні поняття з теорії прав людини .
 
Теми інтерактивних занять:
Права людини: введення в тему
Право≠ потреба  
Права людини: чи можна їх обмежувати
Права людини-права дитини
Відповідальне батьківство(права батьків та дітей)
Права дітей , які потрапили до міліції
Я – жінка (права жінок)
Толерантність як вона є
Образливі слова(введення в тему насильства)
Види насильства
Як попередити насильство у сім»ї
«Форум-театр: мистецтво споглядання себе»
«Двері відкриті для всіх»
 
Відеодискусії :
Права людей з обмеженими можливостями.
Толерантність як вона є.
 
 
 1.2.Проведення фестивалів документального кіно про права людини
 
-         «Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини» тривав з 18 до 21 жовтня 2010 р.
У 2010 році ПЦ «Поступ» вчетверте провів Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. 
Протягом чотирьох днів в форматі «Луганського клубу інтелектуального кіно» луганчани мали можливість потрапити на тематичні  покази, які були присвячені  різним темам в галузі прав людини. 
Також, як і минулого року, можливість ознайомитися з фільмами, які було представлено на фестивалі , отримали студенти наступних навчальних закладів м. Луганська:
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
Луганський інститут культури та мистецтва
Луганський державний  університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка
Інститут  культури і мистецтва ЛНУ імені Тараса Шевченка
Комунальний заклад «Школа-ліцей  № 24»
Комунальний заклад «Загальноосвітня школа I-IIIст. сел. Фабричне»
-          «32 травня». Третій нічний фестиваль соціальних юнацьких фільмів, присвячених Дню захисту дітей тривав з 6 травня до 30 червня 2010 року.
Метою фестивалю є привернення уваги громадськості до порушень прав дітей та можливості їх захисту; розповсюдження  знань для формування суспільної думки та підвищення рівня обізнаності молоді в цій галузі; активізація молодіжних ініціатив.
 
1.4 Участь у реалізації всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" 
З 2008 року ПЦ «Поступ» бере партнерську участь у всеукраїнській освітній програмі «Розуміємо права людини». Представник ПЦ «Поступ» працював над розробкою, а зараз працює прес-координатором та редактором сайту програми «Розуміємо права людини» (http://edu.helsinki.org.ua). Керівник організації виконує функції координатора освітніх заходів для журналістів в рамках програми «Розуміємо права людини».
1.5 Участь у реалізації спільних освітніх програм з закордонними партнерами
У 2010 році ПЦ «Поступ» виступив партнером проекту «Система опіки над дітьми, що перебуваютьпід загрозою деморалізації – польська модель», в рамках якого здійснено навчальний візит представників 6 громадських приймалень для дітей груп ризику до Польщі. Проект адмініструвався Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща).
1.6 Робота  сайту «Соціальна мережа активістів -правозахисників»
З грудня 2009 року Правозахисний центр "Поступ" в рамках другого етапу плану дії Всеукраїнської освітньої програми "Роміємо права людини"  реалізує проект із створення сайту соціальної мережі активістів-правозахисників. Сайт "Human Rights Activists in Action" (http://hr-activists.net)стає зручною комунікаційною платформою для активістів, що працюють в сфері захисту прав людини та законних інтересів громад в Україні та странах СНД.
 

2.        Допомога громадянам,  права яких  було порушено.

 
Інший  напрямок - це надання правової та соціальної допомоги мешканцям Луганська та Луганської області. За останній рік  клієнтами  ПЦ «Поступ», на базі якого також відкрито Правозахисну дитячу приймальню,  стало  116  осіб.
Пріоритетною цільовою групою залишалися: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, тобто ті ж самі сироти,які досягли повноліття. Наступну групу  склали опікуни,які  зацікавлені в допомозі своїм підопічним, але не мають достатньо знань та ресурсів. Також клієнтами Правозахисної дитячої приймальні стали одинокі матері, багатодітні сім»ї  тощо, права яких або їх дітей було порушено.     
Загальна кількість послуг  з  березня 2010 по грудень 2010 становить  346 , із них:
Консультування соціальним працівником - 109
 Юридичне консультування (особистий прийом) -  74
 Телефонне (або дистанційне) консультування з юридичних питань -62 тощо.
Серед списку наданих послуг є також допомога в одержанні власного житла, юридичні послуги, супровід при взаємодії з держслужбами, надання харчування , правова освіта для соціальних сиріт, психологічне консультування, оформлення  юридичних документів, заняття з ціле встановлення, юридичний аудит особистої справи вихованця дитячого закладу, заняття з сексуального виховання , відновлення соціальних зв’язків, сприяння в оформленні документів, сприяння в одержанні медичних послуг, надання одягу, допомога в одержанні освіти , санітарна обробка, направлення клієнтів до правозахисного дитячого готелю, одержання медичних довідок, консультації з питань дитинства, супровід під час медичного обстеження, лікування амбулаторно, лікування в стаціонарі , сприяння розвитку, навчання побутових навичок дітей з інтернатів і неблагополучних сімей, відновлення документів, термінове надання медикаментів, реабілітація від бродяжництва, допомога в зайнятості, супровід підлітків в умовах вулиці .
Лідерами в рейтингу послуг залишаються  консультації   соціальним працівником та юристом.
Лише завдяки невідкладній допомозі юристів і соціальних працівників дітям та їх опікунам вдається відстояти свої права і позбавитися  необхідності  платити за помилки  необачних циніків - дорослих.

 

3. Проведення громадських кампаній

 
Проект «Діти просто неба» представляв собою інформаційнукампаніюна захист права на соціальне житло дітей-сиріт в м. Луганськ.
Метою цієї кампанії булаорганізація кампанії громадського впливу на органи влади місцевого самоврядування Луганській області з метою прийняття стратегії вирішення проблеми незабезпечення права на житло дітей-випускників інтернатських установ м. Луганська та Луганської області.
Звісно, нестандартним способом, а саме проведенням фотовиставки, героями якої стали діти-сироти, які не мают житла,  було привернуто увагу луганської громади, що стало початком широкоїгромадської дискусії про житлову проблему сиріт.Наступним кроком кампанії, став  круглий стіл. В ході якого було сформовано стратегію вирішення проблеми за участю представників НГО, ЗМІ та органів місцевої, які в формі звернення було направлено керівникам м. Луганська та інших міст Луганської області.
 
Кампанія «Вшанування жертв катувань української міліції», напередодні всесвітнього дня  у підтримку жертв катувань (25 червня).
Метою цієї акції організатори ставили попередження катувань з боку міліції шляхом проведення вуличної акції. Також  шляхом акції МВС було поінформовано про те, що їх дії та дії їх підлеглих знаходяться під пильною увагою громадськості. І що злочини, які були вчинені міліціонерами не мають лишатися безкарними.
 
Всеукраїнська акція «Захисти себе сам» (перший крок всеукраїнського студентського моніторингу дотримання прав людини працівниками МВС України), яка проходила 1 вересня2010 р.
Метою якої було підвищення рівня обізнаності молоді у сфері захисту своїх прав при контакті з міліцією, привернення уваги громадськості та керівництва МВС до проблеми дотримання прав людини працівниками МВС.
Шляхом проведення вуличних перфомансів та роздавання друкованих листівок було привернено увагу молоді до проблеми, також було підвищено рівень обізнаності  студентів ВНЗ у 16 містах України з  проблематики порушень прав громадян з боку правоохоронних органів.
 
Вулична інформаційна кампанія «Я проти насильства» (серпень 2010) та регіональна програма «Луганськ без насильства» (листопад - грудень)булиреалізованіза підтримки проекту Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні - комунікаційний компонент».
Обидві кампанії було присвячено боротьбі з домашнім та  гендерним насильством. Громадські активісти об'єднали зусилля, щоб вказати сучасному суспільству на неприпустимість насильства у світі.
 
Докладніше про проекти: http://postup.lg.ua/projects
 
Загальний бюджет організації  в 2010 році склав 449800 грн.


Source URL: https://postup.lg.ua/zvit-pro-robotu-organizaciyi-u-2010-roci