Хода солідарних Перформанс Сергія Жадана та Літературного угруповання СТАН

Першого травня, у Харковіпройде літературний перформанс «Ходасолідарних» за участю Сергія Жадана і поетів з Літературного угруповання СТАН.
Проводячи «Ходу солідарних» українські літератори мають на меті консолідацію творчих сил навколо ідеї захисту свободи висловлення думок як базової цінності громадянського суспільства. Своїм перформансом, який пройдев рамках фестивалю соціального мистецтва «Чорний Першотравень», письменники хочуть нагадати, що свобода слова - це цінність для всього українського суспільства. Без свободи слова, свободи висловленнядумок, солідарність і боротьба з гнобителями стане практично неможливою.

Місцем проведення перформансу обрана могила М. Хвильового, який для багатьох є інтегральним символом епохи: поборник незалежності України, невтомнийборецьза справедливість і свободу.
Представники творчої спільноти зберуться на могилі М. Хвильового 1 травня о16:30. Для посилення ефекту, організаторами перформанса передбачений дрес-код: обов'язковою умовою участі є наявність у всіх присутніх елементів робочого одягу.

Четверо поетів з ЛГ «СТАН» будуть виступати в ролі чиказьких робітників-анархістів, після страти яких у1886 році 1 травня був оголошений Днем солідарності робітників усього світу.
За задумом організаторів великі діячі минулого прибулив Україну, щоб допомогти всьому українському народу консолідуватися для відстоювання своїх прав і свобод.

Кульмінацією перформансу стане ходавулицеюПушкінськоюз плакатами «Свобода слова - запорука вільної праці!», «Мистецтво - для всіх, свобода слова - для кожного!», «Досить гнути спину над монітором! Досить корячитись над верстатом! З пригнобленими проти гнобителів ЗАВЖДИ!». Колона діячів сучасного мистецтва пройде від Молодіжного парку до концертного майданчика «Zeppelin Pub», біля входу в який розгорнеться летючий мітинг за участю Сашка Ушкалова, Олега Коцарєва, а також музичних гуртів «Собаки в космосі», «Свитер», «Колекція - 0.5 ».

Під час перформансу письменники також скріплять рукостисканнями символічний пакт солідарності та підпишуть вимогу про прискорення розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі)» (№ 6532 від 16.06.2010), який передбачає скасування Закону України «Про захист суспільної моралі ».
 

Програма фестивалю:

1 травня, 16:30, Молодіжний парк, могила М. Хвильового - перформанс на захист свободи висловлення думок від Сергія Жадана та Літературного угруповання СТАН;
1 травня, 18:30, біля входу в «Zeppelin Pub» - летючий мітинг за участю діячів сучасного мистецтва;
1 травня, 19:00, «Zeppelin Pub» - загальний збір літературно-музичних дружин.
 

 

 

Для довідки:

Перформанс «Хода солідарних» ініційований активістами Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, що адмініструється Правозахисним центром «Поступ» у партнерстві з Гельсінським фондом прав людини (Варшава) за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства (OSI).

Ключові учасники перформансу: Сергій Жадан, Олена Заславська, Костянтин Скоркін, Ярослав Мінкін, Олександр Сігіда, В'ячеслав Бондаренко та інші ...

 

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»


Source URL: https://postup.lg.ua/news/hoda-solidarnih-performans-sergiya-zhadana-ta-literaturnogo-ugrupovannya-stan