У Луганську активістів НГО навчали моніторингу прав людини

У Луганську 29 червня відбувся тренінг «Моніторинг прав людини». 

Тренер з  прав людини Марія Ясеновська допомогла засвоїти базові знання про моніторинг 15 активістам різних НГО та державних закладів.

Моніторинг прав людини важлива складова процесу впливу громадської організації чи коаліції НГО на владу, яка порушує права людини. Організація моніторингового дослідження потребує ретельної підготовки, від ступеню підготовленості моніторингової групи залежать результати, які буде отримано на виході. В даному проекті інтерв’юерам доведеться працювати з особливою категорією-дітьми-інвалідами та їх батьками, тому в даному тренінзі ми  поставили конкретні задачі, обговорили основну мету та навіть сформували попередню концепцію моніторингу прав дітей-інвалідів,- Марія Ясеновська,тренер з прав людини, президент ХОФ «Громадська альтернатива».

 

Даний тренінг проходив в рамках мікропроекту «Моніторинг прав дітей- інвалідів в Луганській області», тому програму заходу було спрямовано  саме на розробку концепції моніторингового дослідження прав дітей-інвалідів одного з інтернатних закладів Луганської області.

 В результаті тренінгу було сформовано  моніторингову групу, яка в липні-вересні 2011 року прийматиме участь у подальшій реалізації цього проекту, а саме проводитиме опитування випускників, батьків та дітей цільової групи проекту.

Тема прав дітей завжди цікавила мене і як спеціаліста, і  також , як матір. На тренінг,тематикою якого є моніторинг прав дітей-інвалідів,   я прийшла за новими знаннями, чи прийматиму участь у подальшій роботі на початку заходу, я ще не вирішила, але наприкінці тренінгу, я остаточно вирішила пройти не тільки теоретичну частину моніторингу,а прийняти участь у самому проведенні дослідження,- Оксана Кім, психолог, учасниця тренінгу

 

Вищевказаний мікропроект  реалізовується правозахисним центром «Поступ» в рамках проекту  “Системні зміни для дітей з інвалідністю” за фінансової  підтримки  Форум Syd та шведської організації Adoptionscentrum.


Source URL: http://postup.lg.ua/news/u-lugansku-aktivistiv-ngo-navchali-monitoringu-prav-lyudini