Громадські організації засуджують дії політичних провокаторів з ГО «Луганці»

 

Громадські активісти засуджують відкритий лист та акцію ГО «Луганці», спрямовану проти іноземних студентів.

 

«В ніч з 20 на 21 жовтня 2011 року у Луганську , після конфлікту в нічному розважальному закладі , студент-іноземець ножем убив одного громадянини України , та іншому завдав поранень від яких , за декілька діб він помер у лікарні.

Були такі випадки без летальних ісходів у Луганську і раніше.На нашу думку це є закономірність , в наслідок неконтрольованного надання послуг іноземним студентам.Ми вважаємо за потрібне прийняти Закон , згідно якого у виші не може бути іноземців більше ніж 10%.Студент іноземець перед зарахуванням у навчальний заклад повинен пройти процес відбитків пальців , фото сетчатки ока , пройти співбесіду з психологом , та працівником С.Б.У..Контроль над гуртожитком повинен бути з боку М.В.Д.- постійним.Після закінчення навчання іноземний студент повинен обовязково покинути терени України.Таким чином ми уникнемо процесу сбільшення кількості етнічних злочинних угруповань в Україні», - пише у відкритому листідо «керманичів держави» ГО «Луганці».

 

Відреагувало на сміливу заяву Студентське посольство: «Випадок, який стався 21 жовтня в місті Луганськ, не може слугувати приводом для вимоги дискримінаційних умов навчання іноземних студентів в Україні і порушення їх прав, які вимагає ГО «Луганці» у відкритому листі.

Студентське посольство звертає увагу на небгрунтоване навязування ГО "Луганці" стереотипу етнічних злочинців, яке можна розцінити як мову ворожнечі, використану проти іноземних студентів. Ми визнаємо існування низки проблем, повязаних з навчанням іноземних студентів в Україні, але перш за все вони повязані з відсутністю налагоджених механізмів діалогу між спільнотами іноземних студентів та адміністрації ВНЗ».

 

 

Костянтин Реуцький, голова правління Правозахисного центру «Поступ», таким чином прокоментував ситуацію: «Дії та заклики представників ГО «Луганці» я не можу назвати інакше, як розпалювання міжетнічної ворожнечі. Це дуже небезпечна тенденція. Дехто вважає, що стимулювання таких настроїв може бути вигідним, перш за все, чинній владі. У суспільстві наростає незадоволення соціальною та економічною політикою, яке завдяки таким провокаціям легко може бути каналізовано у міжетнічну площину. Можуть постраждати ні в чому не винні люди. 

Якщо влада хоче спростувати звинувачення у заохоченні подібних радикальних рухів, міліція та прокуратура мають швидко відреагувати на вказані факти. Як на мене, є всі підстави висунути організаторам цих акцій звинувачення за статтею 161 КК України. Принаймні наша організація має намір звернутися з відповідною скаргою до прокуратури Луганської області».

 

Громадські організації занепокоєні ксенофобськими настроями в регіоні, оскільки зазначений прояв міжетнічної ворожнечі – не поодинокий випадок. Тижні зо два тому «Луганці» проводили іншу акцію – «проти шаурми». Під гаслами «Чебурека геть з Луганська!», «Чужинська їжа, чужа культура!» молоді люди привселюдно били опудало «шаурмена» в центрі міста.

Обурює і той факт, що ці агресивні настрої переймають ЗМІ – все частіше на Луганських інформаційних ресурсах використовується «мова ворожнечі», а подібні заходи викликають особливий інтерес серед журналістів, що призводить до широкого резонансу дій «нетерпимих» активістів, оскільки у висвітленні акцій нема жодного натяку на засудження розпалювання міжетнічної ворожнечі. Ці тривожні тенденції можуть призвести до страшних невиправних наслідків.

Тому Правозахисний центр «Поступ» закликає ігнорувати дії войовничих провокаторів та вимагає від правоохоронних органів вжити заходів щодо припинення розпалювання міжетнічної ворожнечі відповідно до чинного законодавства України.

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»

 

 


Source URL: https://postup.lg.ua/news/gromadski-organizaciyi-zasudzhuyut-diyi-politichnih-provokatoriv-z-go-<<luganci>>