У Луганську кіно про «недитячі» проблеми дивились під дощем

До Дня захисту дітей у Луганську провели фестиваль соціального кіно «32 травня» – у ніч із п’ятниці на суботу у сквері Пам’яті показували стрічки про непрості долі дітей у різних країнах, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Відкривав фестиваль скандально відомий естонсько-український фільм про працю підлітків у нелегальних копальнях «Шахта № 8». Окрім того, планували показати британську стрічку «Це – Англія» та російську «Ніжний вік», але почалася злива і кінопоказ довелося згорнути.

За словами організаторів, «ніч захисту дітей» відбувається уже вп’яте – щороку на кіно просто неба приходить по кілька тисяч глядачів.

«Останні два роки ми робимо акцент на суспільних проблемах, пов’язаних із підлітками. Сьогодні ми, зокрема, хотіли зачепити прояви расизму в цьому середовищі. Також у перерві між кінопоказами громадські активісти, які залучені у всеукраїнській кампанії моніторингу протиправних дій міліції, говорили із глядачами про права затриманих. На жаль, взаємодія із міліцією також часто починається у доволі юному віці», – зауважила координатор заходу Юлія Красильнікова.

Цього року кінофестиваль присвячений 70-м роковинам загибелі російського письменника Даниїла Хармса. Гостям заходу показали мультфільми за мотивами його творів.

 

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/24601547.html


Source URL: https://postup.lg.ua/u-lugansku-kino-pro-<<nedityachi>>-problemi-divilis-pid-doshchem