Ті, хто найбільше ризикує, також повинні знати як себе захистити

 
22 травня у Луганську пройшла незвичайна лекція про те, як ефективно захищатися від незаконних дій правоохоронців – вона відбулася у Приймальнику-розподільнику для дітей і її учасниками стали 14 старшокласників, які знаходяться під пильним наглядом Кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Але цього разу лектори говорили з ними не про те, як не порушувати закон, а про те, що робити, якщо саме їхні законні права порушили працівники міліції.
 
Цього разу було б нечесно говорити, що лекція пройшла у дружній та невимушеній атмосфері – постійний контроль з боку міліціонерів робив учасників замкнутими і нещирими. Відповідаючи на запитання лекторів, діти озиралися на правоохоронців, які охоче підказували їм «правильні» відповіді. Відкритої бесіди не вийшло. Міліціонери були дуже стурбовані і змістом лекції, у якої йшлося про оскарження незаконних дій їхніх колег, і тим, що діти отримали пам’ятки про попередження міліцейського свавілля, яки розробили експерти Асоціації УМДПЛ. На їхню думку, отримання такої інформації молоддю у конфлікті з законом несе суспільну небезпеку.
Лектори вважали інакше – ніхто не може піддаватися незаконному насильству та примусу з боку тих, хто покликаний дбати про неухильне виконання законів – і тому охоче ділилися своїми знаннями та досвідом оскарження незаконних дій правоохоронців. Діти були вдячні і обіцяли користатися, але не зловживати отриманими знаннями.
 
У якості лекторів виступили активісти кампанії «Міліція під контролем», представники Правозахисного центру «Поступ» Ярослав Мінкін та Юлія Діонісьєва. Лекції були проведені в рамках проекту Асоціації УМДПЛ «Посилення можливостей молоді захищатися від свавілля правоохоронних органів», що реалізується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.


Source URL: http://postup.lg.ua/gallery/ti-hto-naybilshe-rizikuie-takozh-povinni-znati-yak-sebe-zahistiti