Відбувся перший майстер-клас в рамках навчального курсу "Захист дітей позбавлених підтримки сім'ї"

Наприкінці квітня у Макіївці Донецької області  відбувся перший майстер-клас в рамках навчального курсу "Захист дітей позбавлених підтримки сім'ї" для працівників правозахисних дитячих центрів, що входять до "Правозахисної дитячої мережі Донбасу".

 

Під час першого робочого дня  представники правозахисних центрів Донецької та Луганської області охоче ділилися досвідом роботи, успішними історіями , також аналізували роботу мережі за рік її існування. Підсумовуючи свою роботу в кінці дня  присутні дійшли висновку, що рік роботи не пройшов даремно, допомогу  отримало більше 700 дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це ще тільки половина роботи, тому що за поточний проектний рік правозахисними центрами планується надати послуги  приблизно такій же кількості дітей зазначеної цільової групи.

Другий день майстер-класу було присвячено правам людини. Досвідчені правозахисники «Дитячої мережі Донбасу» досить жваво включилися в обговорення, а   тим працівникам, що на практиці з правами людини познайомилися лише почавши працювати в «Мережі», одного дня було замало, щоб до кінця розібратися в природі прав людини. В доступній формі та використовуючи інтерактивні технології освіти тренер   Костянтин Рєуцький познайомив учасників з  основами концепції прав людини, національними та міжнародними документами, механізмами захисту прав людини.  І вже підсумовуючи другий день роботи присутні працівники «Мережі» оцінили важливість теоретичних знань з прав людини для успішної роботи дитячих правозахисних центрів. 

Останній третій деньмайстер-класу організатори присвятили «Психології соціального сирітства». В рамках тренінгу учасники «Мережі» створили загальний психологічний портрет соціального сирітства України. Також в ході третього дня сесії тренер Анжеліка Кацеро провела  лекцію з вікової психології, в рамках якої  для кожного періоду розвитку дитини розповіла про можливі відхилення в розвитку , а також як продуктивно працювати з дітьми,які вже мають відхилення.

 Наступні два етапи навчального циклу "Захист дітей позбавлених підтримки сім'ї" для працівників правозахисних дитячих центрів відбудуться в серпні у Маріуполі та в листопаді у Луганську.

Майстер-клас відбувся в рамках проекту "Правозахисна дитяча мережа Донбасу", що реалізується громадською організацією "МАРТІН-клуб" за финансової підтримки Європейської Комісії в Україні. Регіональним координатором проекту у Луганській області виступає Правозахисний центр "Поступ".


Source URL: https://postup.lg.ua/node/136