Правозахисна соціальна мережа - для тих, кого знає Google

 

В Україні давно говорять про необхідність згуртування активних людей для захисту своїх прав і свобод. Можливо, тільки серйозне об'єднання людей зможе протистояти владі і впливати на прийняття важливих для країни рішень.

Коли одні страйкують на Майдані, інші просто не мають права спокійно дивитися новини з упевненістю, що це їх не стосується. Вони повинні діяти спільно, щоб домогтися позитивного результату і змусити владу прислухатися до голосу народу.
Однак, для цього потрібна спільна платформа для розробки стратегії та координації дій. Формуванню такої Інтернет-платформи була присвячена перша робоча зустріч Ради модераторів правозахисної соціальної мережі «Human Rights Activists in Action». До Чернігова з'їхалися випускники Всеукраїнської програми «Розуміємо права людини», представники 8 громадських організацій.

Як для українських, так і для міжнародних НГО Мережа - відмінний інструмент для роботи і пошуку прихильників своєї діяльності. Ні для кого не секрет, що дефіцит кадрів - чи не основна проблема третього сектору. В той же час, завдяки Мережі організації зможуть інформувати громадськість про свою діяльність.

Крім того, Мережа - це конфіденційність і захищеність. На відміну від популярних соціальних мереж «Вконтакте» та «Facebook», «Human Rights Activists in Action» закрита для сторонніх. Кожен новий користувач затверджується модератором, тому можна сказати, що правозахисна мережа - це ресурс для тих, кого знає Google. У ній немає випадкових пасивних людей, тому що інформація про кожного користувача ретельно перевіряється. Саме завдяки своїй закритості координація громадських кампаній може стати особливо ефективною через свою несподіваність для влади. Пам'ятайте, що ваші дані у світових мережах давно доступні для спецслужб. Можливо, саме тому влада найчастіше заздалегідь готова до відбиття будь-яких проявів суспільної активності.

Будемо сподіватися, що потенціал Мережі дуже скоро проявиться в нових кампаніях із захисту прав людини.

Для довідки:
Правозахисна соціальна мережа «Human Rights Activists in Action» була створена в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» в 2010 році. Фінансову підтримку проекту надав Міжнародний фонд «Відродження». Адміністрування ресурсу взяв на себе Правозахисний центр «Поступ».

 

Посилання на матеріал:

http://maidanua.org/static/newsvostok/1292189258.html

http://gurt.org.ua/news/recent/8719/

http://pik.cn.ua/unated/2141-2010-12-13-10-02-55http://community.livejournal.com/journalism_ua/1331657.html

http://community.livejournal.com/ua_indymedia/597658.html

http://postup.lg.ua/news/pravozahisna-socialna-merezha-dlya-tih-kogo-znaie-google

 

 

 

 

 

 

 

 

НаДень прав людини в рамках міжнародної освітньої програми «Humanity in action» у Варшаві пройшла презентація правозахисної соціальної мережі «Human Rights Activists in Action».
Учасники першого навчального візиту «Patchwork: Deconstructing Homogeneity of the Polish Society» з Польщі, Білорусії та України висловили готовність до об'єднання для спільних рішучих дій, спрямованих на захист прав людини. Не дивлячись на те, що основною темою візиту до Польщі була робота над проектами із захисту прав національних меншин, велика увага приділялася й іншим проблемам українського суспільства. Активісти висловили занепокоєння з приводу погіршення ситуації в нашій країні.
Помічник координатора проекту, юрист Правозахисного центру «Поступ» Ольга Сергеєва розповіла про нелегкий шлях правозахисної соціальної мережі:

    - Ви вважаєте, що інтернет-комунікації важливі для сучасних правозахисників?

Ольга Сергеєва: Ми дуже швидко рухаємося вперед. Сайти давно перестали бути простими візитками. Відтепер вони акумулюють всі прес-матеріали, оснащені інтерактивними інструментами (форумами, сервісами он-лайн консультацій тощо), є важливим сегментом у правозахисній діяльності.

- Чому саме соціальна мережа?

Ольга Сергеєва: Ще з минулого року ми затіяли не просто створення сайту, а створення соціальної мережі ... Ми вибирали з десятків студій ... Хотілося поєднати гарний, приємний дизайн, легкість у пошуку та читанні інформації, технології, і ненав'язливість. Тільки зараз ми знайшли гідних хлопців які вже модернізують мережу: додають нові функції і роблять новий дизайн. До середини січня ми будемо готові презентувати загальну роботу.

- Як вам вдається настільки масштабний ресурс?

Ольга Сергеєва: У створенні та житті нашої мережі активну участь бере не тільки наша організація, але й партнерські організації, випускники програми «Розуміємо права людини», волонтери і просто люди - всі усвідомлюють важливість і вагомість ресурсу, за що їм величезне спасибі! Крім того, в листопаді була створена рада модераторів, до якої увійшли представники 8 громадських організацій.

 

Для довідки:
Правозахисна соціальна мережа «Human Rights Activists in Action» була створена в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» в 2010 році. Фінансову підтримку проекту надав Міжнародний фонд «Відродження». Адміністрування ресурсу взяв на себе Правозахисний центр «Поступ».

 

 

Посилання на матеріал:

 

http://maidanua.org/static/newsvostok/1292189258.html

http://gurt.org.ua/news/recent/8719/

http://pik.cn.ua/unated/2141-2010-12-13-10-02-55

http://narodna.pravda.com.ua/foreign/4d0661a5c1d0c/

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1516887

http://postup.lg.ua/news/polski-pravozahisniki-ydut-na-dopomogu-u-varshavi-proyshla-prezentaciya-ukrayinskoyi-socialnoyi


Source URL: https://postup.lg.ua/pravozahisna-socialna-merezha-dlya-tih-kogo-znaie-google