Результати моніторингового дослідження кампанії «Ознайомлений – значить озброєний: Мої права при контактах із міліцією»

 

Пропонована вашій увазі публікація містить звіт за результатами просвітнцько-дослідницької молодіжної кампанії «Ознайомлений – значить озброєний: Мої права при контактах із міліцією». 

 

Ідея проведення кампанії виникла через численні повідомлення про порушення прав людини працівниками правоохоронних органів, що поступали від активістів, які входять до мережі випускників освітніх заходів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини». Проблема, на яку намагається вплинути команда проекту – відсутність у молоді необхідних знань та навичок для попередження незаконних дій правоохоронців, а також відсутність ефективних механізмів громадського контролю за дотриманням прав людини працівниками правоохоронних органів. Метою кампанії, яка й досі триває у східних регіонах України є покращення ситуації з дотриманням прав людини працівниками правоохоронних органів через поширення інформації про права громадян та повноваження міліціонерів під час контактів з молоддю, а також проведення молодіжного дослідження законності та стану дотримання прав людини у діяльності ОВС.

 

Кампанія, проведення якої планувалося у Луганській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях, згодом, на прохання місцевих активістів, була поширена на Хмельницьку, Тернопільську, Миколаївську області та Автономну Республіку Крим. Загалом, у проведенні просвітницьких та дослідницьких дій в рамках кампанії взяло участь 8380 осіб.

 

Одразу зауважимо, що молодіжне дослідження стану дотримання прав  людини у діяльності органів внутрішніх справ відпочатку не претендувало на наукову грунтовність і не може замінити серйозного наукового аналізу, проведення якого продиктовано низкою системних проблем в українській міліції. Координаційна група кампаніі планувала використати його як частину довготермінової стратегії для актуалізації проблем, які потребують розв’язання, та у якості інструмента впливу на ОВС з метою запровадження системи громадського контролю та оцінки діяльності міліції.

 

Брошура з результатами моніторингу доступна для завантаження у форматі ПДФ у додатку за цим посиланням:

http://postup.lg.ua/sites/default/files/Molod_znaie_2.pdf


Source URL: https://postup.lg.ua/node/900