Луганські студенти дізналися про все, що заборонено міліціонерам

 
Міліціонери, які зупиняють людину на вулиці лише заради «перевірки документів», оглядають зміст кишень або сумки просто неба за відсутності понятих, відмовляються представитися та пред’явити службові посвідчення, ведуть вас у відділок міліції замість того, щоб скласти протокол про незначне порушення на місці – всі вони порушують закон і мають буди притягнені до відповідальності. Ці і багато інших відкриттів зробили для себе студенти професійного училища Луганського національного університету під час лекції, яка 13 травня пройшла у закладі в рамках всеукраїнської освітньої кампанії Асоціації УМДПЛ.
 
 
В якості лекторів виступили луганські активісти кампанії «Міліція під контролем», представники Правозахисного центру «Поступ» Ярослав Мінкін та Юлія Діонісьєва. Лекція, у якій взяли участь 20 молодих людей пройшла у відкритій, дружній атмосфері. Студенти ставили багато запитань та не соромлячись ділилися власним досвідом спілкування із міліцією, який, на жаль, підтверджує висновки правозахисників про надзвичайну поширеність проблеми незаконного насильства та перевищення повноважень працівниками міліції під час контактів з громадянами. Але тепер, озброєні знаннями та корисними контактами, молоді люди зможуть дати відсіч не зовсім порядним правоохоронцям.
 
 
Лекції були проведені в рамках проекту Асоціації УМДПЛ «Посилення можливостей молоді захищатися від свавілля правоохоронних органів», що реалізується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.