Знати, щоб попереджати

 
17 травня старшокласники луганської середньої школи №48 зустрілися з активістами кампанії «Міліція під контролем» для того, щоб поговорити про типові порушення наших прав, які, на жаль, допускають працівники правоохоронних органів, контактуючі з молоддю.
 
Більшість учасників півторагодинної лекції, яку провели активісти Правозахисного центру «Поступ» Ярослав Мінкін та Юлія Діонісьєва, не мали особистого досвіду спілкування з міліціонерами, але багато чули про випадки міліцейського свавілля від знайомих. Відкриттям для молодих людей стало те, що людині у міліцейській формі дозволено далеко не все, що повноваження міліціонерів є доволі обмеженими і виходячи за межі цих повноважень, правоохоронець порушує закон. Учні дізналися, що межами повноважень міліціонерів, здебільшого, є наші права, і саме їх правоохоронці мають поважати й захищати. Лектори спробували донести до старшокласників, що кожен випадок міліцейського свавілля несе велику суспільну небезпеку, кожна незаконна дія правоохоронця має бути оскаржена за встановленими процедурами і робити це набагато простіше, ніж ми звикли думати.
Великий інтерес і надмірна кількість запитань на фоні обмеженого часу не дали можливості глибоко розкрити всі теми. Але, принаймні, тепер учні точно знають куди можна звертатися в разі, якщо дії міліціонерів виглядають незаконними.
 
Лекції були проведені в рамках проекту Асоціації УМДПЛ «Посилення можливостей молоді захищатися від свавілля правоохоронних органів», що реалізується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.