Як не давати хабарів правоохоронцям і не ставати при цьому жертвою незаконного міліцейського насильства

 
 
В тому числі й про це розмовляли зі студентами Луганського Художньо-промислового ліцею активісти кампанії «Міліція під контролем» під час лекції про протидію міліцейському свавіллю в рамках освітньої кампанії Асоціації УМДПЛ. У заході, що відбувся 15 травня взяли участь 30 молодих людей.   
 
Специфіка закладу задавала тон дискусії – нерідко одяг та зачіски майбутніх діячів мистецтва викликає особливу увагу правоохоронців. Не менше третини студентів Ліцею через свій зовнішній вигляд зупиняються міліціонерами частіше за багатьох своїх однолітків. За словами учасників лекції, правоохоронці у таких випадках зазвичай посилаються на «орієнтування», але майже ніколи не конкретизують про що йдеться і не дають молодим людям ознайомитися зі змістом цього орієнтування. Проте й більшість студентів не знають про те, що вправі вимагати цього у міліціонерів. За словами учасників заходу, у таких випадках міліціонери намагаються знайти підстави для затримання і, зрештою, просто вимагають у молодих людей хабар за «вирішення» вигаданих ними ж «проблем». Більшість з учасників лекції мала досвід затримання та доставляння до відділку міліції. І судячи з розповідей молодих людей, у більшості з цих випадків міліціонери робили це, порушуючи закон.
Учасники подякували за проведення лекції, зазначивши, що обов’язково поширюватимуть цю інформацію серед своїх знайомих і вже не будуть такими ж беззахисними під час майбутніх контактів із правоохоронцями.
 
В якості лекторів під час заходу виступили луганські активісти кампанії «Міліція під контролем», представники Правозахисного центру «Поступ» Ярослав Мінкін та Юлія Діонісьєва. Лекції були проведені в рамках проекту Асоціації УМДПЛ «Посилення можливостей молоді захищатися від свавілля правоохоронних органів», що реалізується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.