«Поступ» зібрав понад 500 підписів за ліквідацію НЕК

Правозахисний центр «Поступ» зібрав понад 500 підписів з вимогою до президента України, голови Верховної Ради та керівників парламентських фракцій зробити все необхідне для розгляду проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі)» (№ 6532 від 16.06.2010), який передбачає скасування Закону України «Про захист суспільної моралі». Про це повідомляє прес-служба «Поступа».

 

Під колективним зверненням підписалися, зокрема, Сергій Жадан, Володимир Яворський, Дмитро Лазуткін, Сергій Буров, Олег Коцарев, Сашко Ушкалов, Олесь Барліг, Павло Коробчук, Тетяна Савченко, Олена Заславська та інші.

 

Підписанти стверджують, що існування Закону «Про захист суспільної моралі», який не  містить чітких, таких що не допускають подвійного тлумачення визначень та формулювань, не дозволяє громадянам України ґрунтовно передбачати наслідки своїх дій тощо, створює небезпеку порушення зобов’язань України в сфері прав людини та вкрай негативно впливає на українське суспільство і на авторитет України на міжнародній арені.

 

На думку представників громадської ініціативи, карне переслідування власників та редакторів видань, заборони продажу тиражів видань та літературних творів, заборони прокату музичних кліпів, анімаційних та художніх фільмів через висновки НЕК, суперечить вимогам національного законодавства України та стандартам Європейської Конвенції прав людини та основоположних свобод.

 

Нагадаємо,  12 травня 2011 року народні депутати відхилили законопроект № 6532 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі), який передбачає втрату чинності закону про захист суспільної моралі та, відповідно, ліквідацію НЕК. Верховна Рада підтримала його в першому читанні. Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував парламентуухвалити цей проект у другому читанні і в цілому. Проект не підтримали члени фракції Партії регіонів, КПУ та Народної партії. Загалом за нього проголосували всього 12 народних обранців.

 

«Телекритика»: http://www.telekritika.ua/news/2011-05-21/63004