Майбутній "Центр громадянської активності" потребує вашої участі

Правозахисний центр “Поступ” оголошує намір створити у Луганську “Центр громадянської активности” та закликає всіх зацікавлених активістів та громадські організації приєднуватися до даної ініціативи. Центр стане місцем для спільної роботи людей, що прагнуть суспільних змін, простіром для проведення освітніх та просвітницьких заходів, робочих зустрічей, презентацій, круглих столів - відкритим майданчиком для обговорення проблем, актуальних для місцевої громади та лабораторією ініціатив, спрямованих на розвиток регіону та країни вцілому.
 
Навіщо це нам? Ми прагнемо змін і впевнені, що сталі зміни неможливі без консенсусу, який, у свою чергу, не можливий без конструктивного суспільного диалогу.
 
Що в нас для цього вже є? “Поступ” має власне приміщення (70 кв. метрів з можливістю розширення щонайменш до 170 кв. метрів), яке ми готові надати для спільного використання всім зацікавленим громадським організаціям та активістам. Крім цього в нас є бачення, яким має бути і як має функціонувати центр громадянської активності (проте ми відкриті для обговорення всіх конструктивних пропозицій) та натхнення втілювати його у життя.
Для втілення цього проекту ми не шукаємо фінансування ані у закордонних або національних донорських організацій, ані у влади. Ми не потребуємо такої допомоги. Ми впевнені, що місцева громада має всі необхідні ресурси для того, щоб змінювати власне середовище, і цей проект переконає нас в цьому.
 
Що нам потрібно? Потрібні гроші (близько 70 тис. грн для введення першої черги проекту*, та близько 400 тис. грн для введення другої черги**), волонтери, які можуть вкласти у проект власний час і працю (є багато важкої і не дуже важкої фізичної праці), а також ваші ідеї, як ефективно організувати роботу центру.
 
Як взяти участь? Ви можете внести будь-яку суму на наш рахунок, відкритий спеціально для цього проекту. Ми обіцяємо публічно відзвітуватися за кожну гривню, витрачену з цього рахунку. Реквізити платежу:
Отримувач - ГО "Правозахисний центр "Поступ"
Розрахунковий рахунок -  26005207317560, в АТ "ОТП Банк"
МФО 300528
ЗКПО 35629202  
Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога на виконання статутних завдань (на розвиток “Центру громадянської активности”)
 
Ваш внесок не обов’язково має бути фінансовим - ви можете зв’язатися з нами за телефонами +38 0642 72 04 82 або +38 097 105 37 76 та взяти участь беспосередньо у будівництві і благоустрої майбутнього центру. Не переймайтеся, якщо у вас немає навичок - ми здобудемо їх разом під час роботи. Головне те, що ви поділяєте наші цінності і мету та щиро прагнете її досягти.
 
Що ми гарантуємо? Створений спільними зусиллями, центр буде належати громаді і спільно використовуватися в інтересах громади. Те, що ви вклали у цей проект гроші, або власний час та працю - жодним чином не означатиме, що ваші ідеї та погляди матимуть приоритет над ідеями та поглядами, які сповідують інші представники громади. Ваш внесок свідчитиме виключно про те, що ви поділяете цінність плюралізму як такого і готові підтримувати суспільний діалог та пошук консенсусу зі складних та важливих для всіх нас проблем.
 
 
Перебіг проекту
- У липні 2012 року команда "Поступу" придбала частину приватного будинку за адресою вул. Тельмана, 6. Гроші для цього (7 тисяч долларів) були зібрані серед активістів організації; 
- Весною та влітку 2013 року команда "Поступу" власними силами та за власний кошт закінчила ремонт основних приміщень офісу; 
- 1 жовтня 2013 року у новому приміщенні пройшов перший захід - презентація Міжнародного Вищеградського Фонду та презентація проекту створення Центру громадянської активності;
- 20 жовтня 2013 року "Поступ" отримав перший приватний внесок від директора Асоціації УМДПЛ Вадима Пиваварова - отримані від нього 1000 грн будуть витрачені на закупівлю будматеріалів для реконструкції та розширення приміщень.
 
 
________________________
*   Це значно менше, ніж сума, яку обласна рада витратила на аренду “раритетної техніки” та перетворення трамваю на бронепоїзд під час святкування 70-річчя визволення Луганської області

** Це у 2 раза менше, ніж зняти мультфільм про “Молоду гвардію”, як це за наші з вами гроші зробила обласна влада у 2012 році