"Місто дітей". Кампанія на захист права дітей-сиріт на соціальне житло

Восені 2009 в рамках дій за проектом "Правозахисна дитяча мережа Донбасу" Правозахисним центром "Поступ" було проведено інформаційну кампанію з метою привернути увагу громади, влади та  органів місцевого самоврядування на проблему незабезпечености соціальним житлом дітей-сиріт випускників інтернатських закладів Луганської області.

За даними Служби у справах дітей станом на 1.07.2009 року в Луганській області не мають житла 3 291 дітей-сиріт, а 2 491 мають закріплене житло. «Закріплене житло» в дійсності далеко не завжди означає місце, яке придатне для мешкання в ньому. В деяких випадках діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, закінчуючи школи, професійні навчальні заклади, повертаючись до своїх домівок, бачать перед собою руїни. Інші наштовхуються на проблему відсутності закріпленого за ними житла, яке належало їх батькам. Частина дітей зазначеної категорії стикається зі зникненням житла, яке належало їхнім батькам. Держава в таких випадках повинна надавати дітям житло з соціального фонду, але, як правило, житло дітям не надається. Крім того, державні органи всупереч закону не ставлять навіть таких дітей на квартирний облік. Випадки відмови владними структурами з питань надання соціального житла дітям вразливих груп та махінації з власністю дітей-сиріт були у 2009 році предметом багатьох звернень до Правозахисної дитячої приймальні, яка працює на базі ПЦ «Поступ» в рамках проекту «Мережа дитячих правозахисних центрів Донбасу».

 

Какспанія включала у себе низку аналітичних публікацій у місцевих засобах масової інформації та публічну акцію біля будівлі обласної державної адміністрації. Активисти та волонтери "Поступа" спробували привернути увагу до проблеми, власноруч будуючи "соціальне житло" - дитяче містечко з картонних коробок біля дверей ОДА. 

 

Результатом кампанії стало публічне визнання проблеми керівництвом обласної державної адміністрації та доручення губернатора вжити комплексних заходів щодо покращення ситуації в ций сфері. Правозахисний центр "Поступ" продовжує відстежувати дії місцевої влади у цьому напрямку та планує нові кампанії впливу.

 

Реалізація цього міні-проекту стала можливою завдяки финансуванню, наданому в рамках програми "Ініціативи молодіжних груп: права людини" Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" (за финансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду "Відродження").

 

Фотозвіт з головної публічної акції, проведеної в рамках проекту можна подивитися тут

 

Деякі нформаційні повідомлення про проект у засобах масової інформації:

 

http://lkt.lg.ua/news/new_1769_green.html

http://novosti.dn.ua/details/98292/

http://khpg.org/index.php?id=1254499169

http://edu.helsinki.org.ua/index.php?id=1254412458

http://edu.helsinki.org.ua/index.php?id=1255081675

http://www.top.lg.ua/news/?id=19481

http://lugansk.proua.com/news/2009/10/07/125707.html#

http://www.ngo.donetsk.ua/print/donsociety/10176/