Свято толерантності в Луганську: «Двері, відчинені для ВСІХ!»

До міжнародного дня толерантності в Луганську провели першу регіональну «Живу бібліотеку». У цей день у Луганському Вищому професійно-технічному училищі № 47 можна було зустріти музикантів з Китаю та футболіста з Нігерії, викладача арабської, помічника імама з Татарстану і навіть екстравагантну ромську дівчину, що працює продавцем у одному з великих супермаркетів Луганська.

 

«Жива бібліотека» - це інтерактивний захід, спрямований на поширення ідеї міжкультурного діалогу та попередження расизму та ксенофобії в студентському середовищі, було підготовлено правозахисним центром «Поступ» і молодіжною організацією «СТАН» за підтримки Міжнародної Організації з Міграції. Більше трьох годин учні розпитували гостей про їхню історію та традиції, кухні та писемності, одяг та віру.

 

Огли Анжела розповідає про історію ромів.

Касмі розповідає дівчатам про футбол.

«У моєму житті не було можливості поспілкуватися з іноземцями. Сьогодні ж в моє училище приїхали гості з різних країн для того, щоб розповісти про себе і свої народи. Мені дуже сподобалося! Було цікаво дізнатися про їх та культури. Особливо нашу групу зацікавили весільні традиції. Я дуже вдячна організаторам за цю зустріч. З нетерпінням буду чекати на наступну ... », - розповідає студентка ВПУ № 47 Рада Геккель.

Таємниці Востоку від Цинь Юнга.

Потрібно відзначити, що «Жива бібліотека» - це не урок і не лекція, а реальне живе спілкування, повноцінний діалог культур. Гості сідають за один стіл зі студентами, відповідають на їхні запитання. У Європі ця методика широко використовується на багатотисячних фестивалях, прямо під відкритим небом. В Україні робити це фахівці настійно не рекомендують.

Cамер Абуда про таємниці ісламу.

«Результати заходу перевершили наші найсміливіші очікування! Студенти виявилися відкритими для спілкування, їм по-справжньому хотілося дізнатися про інші, невідомі культури, зрозуміти їх і, що особливо важливо, запрошувати гостей до свого міста, країни. Поспішаю відзначити, що «Жива бібліотека» - це лише початок нашого спілкування. Попереду на студентів чекає конкурс на краще есе «Двері, відчинені для ВСІХ!», Показ і обговорення фільму «Любіть мене, будь ласка»/ «Любите меня, пожалуйста», призи від Міжнародної організації з міграції та багато, багато іншого», - поділився планами координатор проекту Ярослав Мінкін.

Ельдар Мутагуллін та Ярослав Мінкін: "Ми - друзі!"

 

Гості:
Cамер Абуда - заступник арабсько-ісламського культурного центру - НДО Албаян;

Касмі - студент ЛНУ імені Тараса Шевченка, футболіст;

Ельдар Мутагуллін - помічник духовного керівника громади татар;

Огли Анжела - продавець кондитерського відділу;

Цинь Юнга – студент-магістрант Луганського інституту культури по класу саксофону;

Цзя Мене – студент-магістрант Луганського інституту культури по класу муз. мистецтво.

Фото: Роман Півоваров

За спільним столом

Двері, відчинені для ВСІХ!