Досить вивертати нам кишені! На мітинг проти нового Податкового кодексу в Старобільську вийшла 1000 чоловік

Несподівано для багатьох, 19 жовтня, в Старобільську - далекому райцентрі Луганської області, більше тисячі приватних підприємців вийшло на мітинг проти прийняття нового Податкового кодексу. З рішучим гаслом «Досить вивертати нам кишені!» вони висловили готовність відстоювати своє право на «Єдиний податок».

Стало ясно, що будівництво сильної держави можливе тільки за умови створення потужної соціальної опори, якою є середній клас. І місто Старобільськ - яскравий приклад, коли бюджет напряму залежить від середнього класу. Кількість зареєстрованих приватних підприємців у районі становить близько 3 тисяч осіб. Величезна кількість людей працює на ринках міста та прилеглих районів.

Усвідомлюючи важливість події, риночники, озброєні плакатами «Ви НАС кинули!», «Ні податковій петлі та пенсійній реформі!», зібралися на двогодинну акцію, щоб донести до влади свою єдину вимогу - не заганяти їх назад у тінь, не перетворювати на злочинців. Місцеві політичні та громадські діячі об'єднали зусилля і вирішили підтримати протестуючих, при цьому не використовуючи партійні прапори та атрибутику.

Чітку позицію з цього питання зайняв Луганський Правозахисний центр «Поступ». Її озвучив голова організації Костянтин Рєуцький, який спеціально приїхав на мітинг з Києва:
«Мета прийняття нового податкового кодексу в тому, щоб зменшити активність найбільш незалежної частини суспільства - приватних підприємців, малого та середнього бізнесу, яких у країні вже 2,5 мільйона. Це необхідно владі, тому що підприємці не залежать від недолугої соціальної політики і великих корпорацій. Вони дійсно думають і приймають свої рішення самостійно. Новим податковим кодексом влада знову хоче загнати нас у тінь, зробити з нас злочинців.
Спасибі всім, хто прийшов. Тільки змінивши культуру покірності на культуру протесту ми зможемо змінити нашу країну!»

Завдяки податкам, приватні підприємці на ринках забезпечують потужні внутрішні інвестиції. Саме вони наповнюють велику частину міського бюджету.
Тому влада зобов'язана забезпечити розвиток середнього та малого бізнесу, як основ прогресу, створювати умови для його становлення, зменшувати вплив і втручання державного апарату в його діяльність.

Особливо в умовах кризи влада має йти на зустріч і забезпечити обіцяні податкові канікули - дати підприємництву можливість вистояти. Замість цього парламентська більшість оголосила середньому та малому бізнесу справжню війну у вигляді проекту Податкового кодексу, в ході обговорення якого було подано більше 5 000 пропозицій, але не була врахована жодна з них.
Обіцяні податкові канікули на 5 років перетворені на звичайний фарс. Новий Податковий кодекс фактично знищує спрощену систему оподаткування. Значно розширюються повноваження податкової інспекції, що порушує конституційні права громадян. Обшуки приміщень, безапеляційність рішень, стягнення, арешти майна - це пряме знищення підприємництва. Відповідальність за порушення з боку платника податків збільшена в 4 рази. Замість обіцяного зменшення податкового тиску зафіксовано збільшення ставок і розширення бази оподаткування на 11 з 19 загальнодержавних податків.
Малий і середній бізнес не відмовляється платити податки, але ці податки не повинні перевищувати доходи.
Запропоноване Податковим кодексом часткове скасування спрощеної системи оподаткування змусить роботодавців зменшувати легальну зайнятість, що призведе до подальшого зростання безробіття та розвитку тіньової економіки.

Що ж, можна відзначити, що масштаб кампанії проти нового Податкового кодексу перевищує найсміливіші очікування. По Україні котиться хвиля потужних протестів. На 30 жовтня призначений загальний страйк. Якщо влада не прийме рішення зняти законопроект з голосування 4 листопада - ситуація може вийти з-під контролю. Приватним підприємцям просто нічого буде втрачати!

 

 

Матеріал оприлюднено у наступних виданнях:

 

http://newzz.in.ua/main/1148852258-na-luganshhine-edinonalozhniki-tozhe-podnimayut-bunt-protiv-nalogovogo-kodeksa-skoro-situaciya-mozhet-vyjti-iz-pod-kontrolya.html

 

http://pressa.obozrevatel.com/info/538632.htm

 

http://www.fraza.ua/news/21.10.10/101652.html

 

http://news.qs.kiev.ua/lenta/news_full.php?id=290409

 

http://all-news.net.ua/show.php?id=70361945

 

http://vsekommentarii.com/news/2010/10/21/2736762.htm

 

http://vgorode.ua/lugansk/news/26432/

 

http://v-variant.lg.ua/region/16921-v-starobelske-predprinimateli-vzbuntovalis-protiv.html

 

http://korrespondent.net/ukraine/events/1129177-nalogovyj-kodeks-v-ternopole-piketchiki-prishli-na-sessiyu-oblsoveta-a-v-luganske-pohoronili-malyj

 

http://allnewspoint.com/news/315928

 

http://postup.lg.ua/news/dosit-vivertati-nam-kisheni-starobilsk-yde-na-strayk

 

http://hr-activists.net/news/4086/