Кампанія з молодіжного контролю міліції підводить підсумки свого першого етапу, але не зупиняється на досягненому

 

Після третьої гучної всеукраїнської акції «Жовта картка українській міліції», яка цього року пройшла у 19 містах і завершилася акцією під будівлею Міністерства внутрішніх справ та презентацією результатів молодіжного моніторингу міліції в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини, активісти кампанії «Ознайомлений – значить озброєний» розповіли про свої досягнення також і двом сотням учасникам Конференції «Розвиток освіти в галузі прав людини», яку у жовтні 2012 року було проведено в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

 

Учасники конференції, більшість яких активно працює у сфері громадянської освіти, з великою зацікавленістю поставилися до використання продуктів кампанії і висловили багато ідей щодо подальшої співпраці. Крім цього, презентації результатів першого етапу стратегії зі встановлення молодіжного контролю міліції були презентовані 30 листопада 2012 року для 40 педагогів та психологів  Луганського інституту підвищення кваліфікації вчителів, які візьмуть активну участь у подальшому поширенні серед дітей та молоді знань з протидії міліцейському свавіллю. 13 грудня підсумки проекту були презентовані для майже 40 активістів у Вінницькій філії Київського національного  університету культури і мистецтв а 14 грудня у Києві для 100 учасників Міжнародної Конференції "Розвиток громадського контролю за правоохоронними органами", яку організовувала Асоціація УМДПЛ.

 

Активісти кампанії не зупиняють й свою просвітницьку діяльність – інтерактивні лекції та інформацію про перші результати моніторингової кампанії наприкінці грудня та на початку січня почули учні луганської середньої школи №39 та професійного училища №47.

 

Кампанія виходить на новий етап – окрім низки просвітницьких заходів, які відбудуться у різних регіонах України, команда працює й над створенням серії просвітницьких роликів та методичного посібнику з їхнього використання для роботи з дітьми та молоддю. Наступного року активісти кампанії просуватимуть використання цих простих але ефективних інструментів в рамках навчального процесу вчителями загальноосвітніх шкіл. Перший ролік з цієї серії буде презентовано вже у лютому цього року.

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»