Дід Мороз вважає, що луганська прокуратура не заслужила подарунків

 

Півтора десятка активістів, Дід Мороз і п'ятеро сніговиків сьогодні пікетували прокуратуру Луганської області, вимагаючи справедливості для нігерійського студента Олаолу Сунканмі Фемі, який вже другий новий рік зустрічатиме у слідчому ізоляторі.

 

За словами Діда Мороза, прокуратура, що відмовляється давати належну оцінку порушенням, допущеним під час слідства, не заслужила подарунків до свята. А найбільш непрофесійних і нечесних прокурорів старий пообіцяв забрати до себе в олені. Подарунки для Олаолу Фемі, принесені активістами, ледве вмістилися в мішок, який Дід Мороз зміг підняти тільки за допомогою свого африканського колеги Санти. Наші джерела в Лапландії повідомляють, що подарунки вже благополучно доставлені Фемі в ізолятор.

 

Однак, дива на цьому не закінчилися - представників ініціативної групи "Справедливість для Олаолу" запросив на прийом виконуючий обов'язки прокурора Луганської області Анатолій Рева. Прийнявши звернення і вислухавши аргументи активістів, він пообіцяв особисто вивчити матеріали справи і вжити всіх необхідних заходів у разі виявлення порушень, допущених під час досудового слідства. За словами Анатолія Реви, ми дізнаємося про результати розгляду звернення не пізніше 31 грудня.

 

Представники прокуратури після закінчення акції зробили заяву для журналістів. За їхніми словами, в ході судового слідства виявилися факти, що вплинули на зміну обвинувачення. Однак, кваліфікація дій Фемі не зазнала істотних змін - він як і раніше обвинувачується у спробі навмисного вбивства з хуліганських спонукань. Правда тепер прокуратура вважає, що він готував замах не на чотирьох, а на одну людину. Ще одне різдвяне диво - з обвинувального висновку зник "постріл з невстановленої вогнепальної зброї" в ногу одного з "постраждалих", який Фемі нібито зробив, покидаючи місце інциденту. Представники прокуратури не пояснили, як ця явно вигадана, не підкріплена доказами інформація потрапила в матеріали звинувачення. Не змогли вони відповісти і на запитання, чи змінених свідчень "потерпілих" прокуратура взяла до уваги, змінюючи висновки обвинувального висновку, не змогли привести приклади "неспростовних доказів", покладених в основу обвинувачення, і прокоментувати чому прокуратура ігнорує той факт, що всі слідчі дії велися за відсутності перекладача. В цілому, озвучена позиція не вказує на те, що прокуратура готова визнати свої помилки. Схоже, що обвинувачення всупереч здоровому глузду і представленим доказам до останнього наполягатиме на тому, що самозахист - це злочин.

 

Нагадаємо, що прокуратура Луганської області в році, що минає, була одним з основних претендентів на отримання антипремії "Будяк року", яка щорічно присуджується найбільш впливовими українськими правозахисними організаціями видатним порушникам прав людини.

 

Акції солідарності з Олаолу Фемі пройшли сьогодні ще в двох українських містах. У Києві активісти прийшли до будівлі Генеральної прокуратури, незважаючи на судову заборону акціїта погрози з боку міліції. Учасники заходу передали звернення до Генерального прокурора та відповіли на запитання журналістів. У Сімферополі представники ініціативної групи на території Кримського державного медичного університету збирали подарунки та вітальні листівки для Фемі.Африканські студенти поділилися з журналістами сумним досвідом - за їхніми словами, від нападів на ґрунті побутового расизму страждає більшість іноземців, що живуть в Україні. Вони уважно стежать за справою Фемі, і прийшли висловити свою солідарність, розуміючи, що кожен з них у будь-який момент може опинитися на його місці.

 

Дякуємо всім, хто прийшов підтримати Олаолу. Дякуємо всім, хто приніс речі та продукти, хто підписав і відправив листи й вітальні листівки - з Луганська, Сімферополя, Києва, Берліна, Вільнюса та інших міст. Не дивлячись на всі труднощі і безпросвітну несправедливість, що випали на долю африканської хлопця, в цьому році у Фемі буде свято!

 

Фото з акції за цими посиланнями:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.306469316131884.62577.261475383964611&type=1 

 

Ініціатива "Справедливість для Олаолу Фемі"

 

 

Підтримати кампанію:

 

Детальніше про справу Олаолу Фемі: http://hr-activists.net/node/4543

Підписати петицію на підтримку Фемі: http://bit.ly/VkLHD0

Приєднатися до Фотоакції: http://goo.gl/sWlkR