Луганчани показали Януковичу, що трапитися з їх містом, якщо він не накладе вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності»

18 січня біля будівлі Луганської обласної державної адміністрації представники більше 10 громадських організацій провели акцію-перформанс із вимогою накласти президентське вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності», прийнятий Верховною Радою 13 січня 2011 року.
Організаторами акції виступили громадські організації Східноукраїнський центр громадських ініціатив і Правозахисний центр «Поступ».

Більшість присутніх вважають, що президент просто зобов'язаний звернути увагу на їх протест, тому що вони представляють Луганщину, регіон, що традиційно підтримує нинішнього гаранта Конституції. Саме тому на акції був присутній портрет Януковича, перед очима якого і розгорнули свій перформанс правозахисники.

Біля входу в обласну адміністрацію була розстелена карта міста, поруч з якою активісти виклали три мішки з щебенем, піском і цементом, а також встановили каністру з водою. Мішки були позначені написами «корупція» та «жадібність», а на каністрі красувалася етикетка «політична глухота».
Зачитавши Віктору Федоровичу своє звернення, активісти почали замішувати розчин і рясно поливати їм карту Луганська. Особливо сильно постраждали місця на карті, за які громадськість вже зараз веде бої із забудовниками.

Цим перформансом, правозахисники нагадували громадськості, що якщо Закон набуде чинності, то ні громадські слухання, ні архітектурні та екологічні експертизи не будуть відігравати ніякої ролі. На думку активістів, цей закон вигідний тільки великим забудовникам, тому що тепер вони зможуть вирубувати дерева, встановлювати загородження і навіть рити котловани без узгодження з людьми, істориками та екологами.

«Янукович просто зобов'язаний накласти вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Важливо розуміти: якщо він не зробить цього - незабаром ми не впізнаємо своє власне місто. Люди з тугими гаманцями будуть вирішувати все за нас, адже цим законом депутати у Верховній Раді відбирають наше право брати участь у обговоренні питань розвитку міста. А цього допустити не можна!», - Коментує ситуацію Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

 

Фото Павла Хайла.