Луганським активістам погрожують переслідуванням

Про це Правозахисному центру «Поступ» повідомив луганський громадський та культурний активіст В’ячеслав Бондаренко. За його словами, 11 лютого цього року після пікетування луганського міськвиконкому проти підвищення цін у міському транспорті, у якому В’ячеслав брав участь, до нього вже по дорозі на роботу підійшли двоє співробітників міліції у штатському та провели доволі дивну бесіду «для підтримання правопорядку».

 

Під час бесіди лицарі правопорядку намагалися показати свою поінформованість про всі соціальні зв’язки В’ячеслава та його колеги та прозоро натякали, що в разі продовження такої активної громадської діяльності вони матимуть проблеми. Фактично В’ячеславу спробували довести, що його та його колег може бути звинувачено у зв’язках із ВО «Свобода» та переслідувано, так само, як активістів цієї політичної партії (до якої вони не мають відношення, і про що має бути відомо так добре поінформованим правоохоронцям). Також міліціянти натякали, що проблеми можуть виникнути й у підприємства, де працюють активісти, оскільки значна кількість його співробітників, займаючи активну громадянську позицію, часто беруть участь у різноманітних протестних акціях, а само підприємство підтримує соціально важливі інтернет-проекти.

 

Ми впевнені, що під час цієї «профілактичної бесіди» співробітники луганської міліції свідомо і цілеспрямовано перевищили свої повноваження, вдавшись до прямого тиску на активістів. Ми вважаємо такі дії неприпустимими і будемо вимагати від керівництва МВС дій для попередження подібних випадків у майбутньому. Зі свого боку ми плануємо пильно стежити за діями співробітників луганської міліції та  інформувати широкий загал про всі допущені порушення.

 

Прес-служба Правозахисного центру "Поступ"

 

http://umdpl.info/index.php?id=1297850964

http://maidanua.org/static/news/2011/1297850458.html

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1559361

http://ukrlife.lg.ua/?p=129

http://ru.hr-activists.net/news/6483/

http://palindrome.lg.ua/?p=2295

http://paralel-media.com.ua/p32208.html

http://www.0642.com.ua/article/41065

http://www.novoteka.ru/news_id/31978653