Мандрівна експозиція про права людини з'єднує схід та захід

 

28 вересня 2012 року в приміщенні книгарні Є відбулася прес-конференція з нагоди відкриття мандрівної експозиції «Кожен має право знати свої права».

“Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 20-30 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Вона пропонується для використання в якості додаткового наочного методичного матеріалу в системі офіційної освіти, для освітніх, просвітницьких та інформаційних заходів і акцій недержавних організацій. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Перша презентація експозиції відбулась 9 червня, в Києві – в «Європейському містечку». У вересні – листопаді 2012 року відбувається перший пілотний тур роботи експозиції в 7-х областях України. Виставка вже відвідала Чернігів та перебуває в Кіровограді. Львів стане третім містом, до якого примандрувала експозиція. На даний час готується методичний посібник для вчителів та викладачів щодо роботи з експозицією в навчальних цілях. З панелями експозиції можна ознайомитись в розділі «Бібліотека» сайту www.edu.helsinki.org.ua за наступним посиланнямhttp://edu.helsinki.org.ua/b-bl-oteka/metodichn-mater-ali/peresuvna-ekspozits-ya-kozhen-ma-pravo-znati-svo-prava.Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в рамках проектів громадської організації М’АРТ, Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Норвезького Гельсінського Комітету.

У Львові виставка проводиметься у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького (м. Львів, вул. С. Бандери, 1) 1- 5 жовтня 2012 року з 13.00 по 17.00 год. Сьогодні ж, о 15.00 год. відбудеться її урочисте відкриття. Захід відбуватиметься за сприяння управління освіти Департаменту гуманітарної політики ЛМР. Гідами виступатимуть учні-старшокласники, які пройшли відповідний відбір та навчання командою Програми «Розуміємо права людини».

Екскурсії проводитимуться для організованих груп згідно попереднього запису за тел. 0631714048, к/о Ніна Хома.” - повідомила регіональний координатор виставки у м. Львові та Львівській області Ніна Хома.

Тренер та координатор освiтнiх заходiв Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людиниКостянтин Рєуцький, який проводив навчальні семінари для юних гідів розповів про те, що інформування про права людини - це частина зобов"язань України в сфері прав людини, однак у зв'язку з тим, що наша держава робить в цьому напрямку лише перші кроки, громадські активісти проявили таку ініціативу самостійно.

“Громадянська освіта стала сьогодні активною дією на захисті прав людини, а виставка "Кожен має право знати про свої права» є втіленням принципу "рівний-рівному" - сказав тренер.

Голосова Наталія Михайлівна, вчитель історії та правознавства, вчитель-методист ЗОШ №38 м. Львова відзначила, що “Виставка «Кожен має право знати свої права» це унікальна можливість для школярів через своїх однолітків долучитись до світу «правової культури», розширити свої власні інтереси і можливості особистісної реалізації. Через історичний фокус побачити цікаві фотоматеріали, познайомитись з думками видатних і звичайних людей, однолітків інших країн. Такий підхід до позашкільної правової освіти сприятиме зростанню громадської і суспільної активності, сприятиме формуванню анти дискримінаційної толерантної поведінки. “

Євненій Філіппов - голова правозахисної організації Корпус Свободи (Freedom Corps розповів про те, що “школярі старших класів є в такому віці, коли вони особливо схильні піддаватися різним негативним впливам. Радикалізм, нетерпимість, ксенофобія, расизм - це ті небезпеки, які можуть вплинути на формування хибних переконань у людини, особливо в підлітковому віці. Виставка присвячена правам людини, коли школярі розповідають про цінності прав людини таким же школярам як вони, є великим прикладом і для дорослих. В теперішній час бракує заходів такого формату, які звертають увагу на цінності прав людини - людську гідність, толерантність, рівність, повагу. Корпус Свободи завжди зацікавлений бути партнером та ініціатором подібних заходів, спрямованих на поширення цінностей прав людини.”

Також Євгеній Філіппов повідомив про те, що під час роботи виставки працюватиме виїзна приймальня з надання безкоштовної первинної юридичної допомоги, яку надаватиме юрист ГО “Корпус Свободи (Freedom Corps) Євгеній Філіппов. Дні роботи приймальні понеділок (1жовтня), середа (3 жовтня) і п'ятниця (5 жовтня) з 13 до 15 год. Консультації надаватимуться згідно попереднього запису за тел. 0973149681.

Команда Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”, яка працювала протягом двох днів у ЗОШ №38 м. Львова висловлює велику вдячність адміністрації, вчительському колективу, працівникам шкільної їдальні за надану допомогу та сприяння під час проведення семінару в цій школі. Особлива подяка директору школи Гаврилишину Василю Михайловичу та Голосовій Наталії Михайлівні. А також вдячні всім юним гідам за активність, небайдужість до даної тематики, велику наполегливість і витривалість під час навчання та бажаємо їм успіхів в проведенні екскурсій, навчанні та подальшій діяльності!

Учасники:

  1. Ніна Хома - регіональний координатор роботи експозиції у Львові та Львівській області

  2. Костянтин Рєуцький - тренер та координатор освiтнiх заходiв Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини, голова правління Правозахисного центру «Поступ», м. Луганськ

  3. Голосова Наталія - вчитель історії та правознавства, вчитель-методист ЗОШ №38 м. Львова

  4. Євгеній Філіппов - голова правозахисної організації Корпус Свободи (Freedom Corps), м. Львів

 

 

Автор: Ніна Хома

Джерело: http://edu.helsinki.org.ua/pod/novini-vipusknik-v-programi/do-lvova-primandruvala-vistavka-z-prav-lyudini