Маніфест Громадської Ради Майдану

Представники громадських рухів, організацій, та ініціатив Майдану виступили зі спільним Маніфестом, в якому сформулювали основні вимоги до влади і опозиції та запропонували механізми вирішення кризової ситуації, а також про умови, за яких Громадський блок з Майдану не піде. Текст Маніфесту надіслано представникам влади, опозиції, а також міжнародним структурам, зацікавленим у вирішенні кризової ситуації.
 
 
МАНІФЕСТ
 
представників громадських рухів, організацій та ініціатив  Євромайдану
 
 
19.12.2013                                                                                                                 Київ
 
 
Ми, представники громадянського суспільства України, усвідомлюючи свою відповідальність перед нашими нащадками, будучи занепокоєними раптовою зупинкою європейської інтеграції України, засуджуючи застосування сили з боку спецпідрозділів МВС України проти мирних протестуючих, не маючи сумнівів у тому, що подальша конфронтація та ескалація конфлікту ставить під загрозу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,
 
Будучи переконаними, що вихід з глухого кута, в якому опинилася країна, неможливий зусиллями виключно політиків, без активної участі громадянського суспільства,
 
ЗАКЛИКАЄМО владу та опозицію розпочати публічні переговори (з прямою трансляцією в телеефірі) з рівним представництвом наступних сторін:
-                   влада;
-                   опозиція;
-                   громадськість.
 
Представники міжнародної спільноти мають бути запрошені до участі у них в якості спостерігачів.
 
 
Мета переговорів - вирішення системної кризи в Україні.
 
 
Передумовами для проведення таких переговорів є:

  1. Звільнення усіх учасників акцій протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р., та закриття всіх порушених кримінальних та адміністративних справ проти них, як у Києві, так і в регіонах України.

 

  1. Звільнення та притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, діяльність або бездіяльність яких призвела до застосування сили до учасників мирних протестів, які розпочалися 21 листопада 2013 р., у тому числі Міністра внутрішніх справ В. Захарченка, начальника головного управління МВС у м. Києві та керівників спецпідрозділів МВС, які були задіяні у вищевказаних подіях. Притягнення до персональної відповідальності службовців особового складу спецпідрозділів МВС, які зловживали застосуванням спеціальних засобів та використовували силу до учасників мирних протестів з 21 листопада 2013 р., як у м. Київ, так і в регіонах України.

 

  1. Негайне припинення репресій проти учасників мирних акцій, які відбуваються з 21 листопада 2013 р. на всій території України, та осіб, які відмовилися від виконання злочинних наказів, а також публічне надання гарантій їхнього незастосування в майбутньому.

 

  1. Повернення з Києва спецпідрозділів та інших службовців МВС у місця їхньої постійної дислокації.

 
Нашою позицією з якою ми йдемо на переговори є:
1.        Відставка Кабінету Міністрів України та звільнення керівників Апарату РНБО.
2.        Призначення технічного Кабінету Міністрів України з авторитетних фахівців, не причетних до будь-яких політичних партій та олігархічних груп.
3.        Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.
4.        Призначення нового Генерального прокурора України.
5.        Відставка Президента України, розпуск Верховної Ради України та призначення дострокових виборів.
6.        Прийняття нової Конституції України в установчий спосіб, з парламентською формою правління.
 
Заявляємо, що у випадку відмови від переговорів у запропонованому форматі, будемо продовжувати мирні протести та закликатимемо громадян України відстоювати свої права та свободи.
 
Цей Маніфест прийнято 18 грудня 2013 року, він є відкритим для приєднання всіма організаціями громадянського суспільства та громадянами України, які поділяють його зміст.