Оголошено «День добровільної здачі порнографічної продукції»

15 червня активісти Громадської кампанії проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві принесуть до будівлі Секретаріату Президента Українивсесвітньо відомі картини та книги, які за визначеннями Закону «Про захист суспільної моралі» та критеріями Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі можуть бути заборонені як «порнографія» або «пропаганда насильства».

 

Тримати вдома деякі визнані шедеври світової літератури та мистецтва знову стає небезпечно – Національна експертна комісія поновила свою роботу. Деякий час тому в українського суспільства з’явилася надія, що здоровий глузд переможе і країна позбудеться ганебного та неправового закону, який не відповідає європейським критеріям якості законодавства та посягає на свободу висловлення думок. Але цього не сталося: з благословення президента парламентська більшість не підтримала законопроект про скасування закону «Про захист суспільної моралі». Схоже, що НЕК отримала карт-бланш, майстри української моралі знову беруться за  свою справу, а значно зміцніла прокуратура вже чекає на їхні нові рішення.

 

«Ми принесемо президенту ці визнані культурні артефакти для того, щоб показати абсурдність існування закону, яким можна заборонити будь що. Цей закон стає на шляху розвитку української культури та закладає міцні підвалини для репресій громадських та культурних активістів», - розповідає один з активістів Кампанії проти встановлення цензури Костянтин Рєуцький.

 

Під час акції активісти запропонують Президентові використати величезну коробку сірників для боротьби з «порнографією». Склавши витвори мистецтва біля Секретаріату Президента так, як це робили середньовічні інквізитори та їхні нащадки в середині минулого сторіччя, учасники акції будуть чекати на рішення голови держави. Суспільство хоче бачити, що обере гарант Конституції: відвернеться від усього цивілізованого світу, спаливши частину його культурної спадщини, чи дослухається до вимог представників громадянського суспільства та направить подання до Конституційного Суду України, оскаржуючи конституційність норм цього ганебного закону.

 

Акцію буде проведено в рамках Громадської кампанії проти встановлення цензури ЗМІ та творів мистецтва, якакоординується Правозахисним центром «Поступ» у партнерстві з Гельсінським фондом з прав людини (Варшава).

 

Доучасті в акції запрошуються всі бажаючі, не залежно від віку, соціального становища, статі та національності. На думку організаторів, перед законом України «Про захист суспільної моралі» всі громадяни рівні та винні у збереженні «порнографії» й «пропаганді насильства». Тому організатори закликають усіх, кому небайдужа доля української культури та міжнародного авторитету держави, долучитись до акції та принести репродукції всесвітньо відомих картин або книги, які згідно норм цього закону можуть потрапити до чорного списку українських моралістів.

 

Нагадуємо, що громадськість вже зверталася до Президента України та парламентських фракцій з вимогою прийняття законопроекту № 6532, який передбачав скасування Закону «Про захист суспільної моралі». Більше 500 осіб підписалися під колективним зверненням та висловили невдоволення конкретними аспектами існуючого законодавства. Громадянську ініціативу підтримали письменник Сергій Жадан, правозахисник Володимир Яворський та інші громадські та культурні діячі.

 

 

Коли:15 червня, о 12:30

Де:Секретаріат Президенту України, вул. Банкова, 11

Що:громадська акція за скасування закону «Про захист суспільної моралі»

 

З усіх питань звертайтесь до оргаізаторів:

Ольга Сергеєва, [email protected], +380509222348;

Ярослав Мінкін, [email protected], +380953495325;

Саша Дворецька, [email protected], +380500556773.

 

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»