Подивитися в очі українському правосуддю…

 

Запрошуємо журналістів та громадських активістів взяти участь у судовому засіданні у резонансній справі луганського громадського активіста Юрія Косарєва, який у травні 2011р. постраждав від незаконних дій співробітників міліції (http://j.mp/NNQsp0), і проти якого всупереч очевидності й здоровому глузду було висунуто кримінальне обвинувачення в нападі на трьох міліціонерів.

 

Слухання відбудеться у п'ятницю, 7 вересня в Лутугинському районному суді за адресою: м. Лутугине, пр. Жовтневий, 16. Початок засідання - 9:00.

 

Це одне з останніх, дуже важливе судове засідання, на якому будуть заслухані доводи самого Юрія Косарєва та його адвоката. Не виключено, що вже під час наступного засідання, що призначене на 11 вересня, у даній справі буде оголошено вирок. Саме тому присутність активістів та журналістів зараз так важлива - громадська увага й висвітлення даного процесу не дозволить прокуратурі та міліції приховати факт злочину, вчиненого співробітниками Лутугинської міліції та допоможе невинній людині уникнути несправедливого покарання.

 

Нагадаємо, що в 2011 році активіст Луганської правозахисної групи Юрій Косарєв, захищаючи права працівників Лутугинського кар'єра, яким дирекція підприємства не доплачує зарплату і відмовлялася приймати в штат, вступив у конфлікт з керівництвом вказаної бізнес-структури. На адресу активіста посипалися погрози фізичної розправи, які дуже скоро були втілені руками трьох співробітників Лутугинської міліції, які вступили у змову з адміністрацією комерційної структури. 25 травня минулого року "братки" у міліцейській формі, супроводжувані співробітниками Успенського кар'єра, незаконно увірвалися на приватну територію Косарєва, у присутності кількох свідків погрожували йому фізичною розправою, незаконно вимагали пройти в їхню машину і, врешті-решт, жорстоко побивши, затримали Юрія та його знайомого Сергія Ігнатова (після нанесених травм Ігнатов був прооперований в санчастині слідчого ізолятора і, фактично, став інвалідом). Щоб приховати злочин "правоохоронці" звинуватили Косарєва й Ігнатова в нападі на них. Не дивлячись на десятки звернень від громадських організацій зі всієї України з вимогою розслідувати інцидент і притягти до відповідальності злочинців у погонах, Міністерство внутрішніх справ не знайшло в їх діях "серйозних порушень".

 

Незважаючи на те, що пізніше прокуратура визнала факти порушень трудового та податкового законодавства, керівництво і власники Успенського кар'єра так і не були притягнуті до відповідальності. На відміну від Юрія Косарева, який провів кілька місяців у слідчому ізоляторі і якому за сфабрикованим звинуваченням у "нападі на співробітників міліції" загрожує тривале тюремне ув'язнення.