Самозахист - не злочин. Акція на підтримку несправедливо звинуваченого студента

Чи багато ми з вами знаємо про Нігерію? Громадяни ж Нігерії відтепер знатимуть про Україну більше. Їх знань буде досить, аби ніколи навіть не думати поїхати чи відпустити рідних до нашої країни - наприклад, на навчання. Адже іноземні, зокрема - і нігерійські, газети вже сповістили своїх читачів: один з нігерійських студентів може провести усе життя в українській в’язниці лише за те, що намагався оборонити себе і свого друга від нападників.

 

Напад стався у Луганську в ніч на 5 листопада 2011 року. Двоє нігерійських студентів були атаковані нетверезими молодими людьми, які повалили їх на землю та били ногами, вигукуючи расистські образи. Захищаючи своє життя та життя товариша, який втратив притомність, Олаолу Сунканмі Фемі всліпу завдав нападникам декілька порізів шийкою розбитої скляної пляшки. За результатами досудового слідства, під час якого було допущено низку серйозних процесуальних порушень, Олаолу Фемі було висунуте звинувачення за статтями 115 ч.2 і 296 ч.4 Кримінального Кодексу України - замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів. За версією слідства, він усвідомлено, «з мотивів явної неповаги до суспільства» скоїв напад із використанням підготовленого знаряддя злочину - розбитої скляної пляшки. Вже 10 місяців студент з Нігерії перебуває у Луганському СІЗО. Обвинувачення кваліфікує дії Фемі як «завершений» замах на вбивство — попри те, що нападники зазнали лише легких тілесних ушкоджень. Йому загрожує довічне ув'язнення.

 

Запрошуємо Вас відвідати відкрите судове засідання у справі Олаолу Сунканмі Фемі, яке відбудеться 3 вересня о 14:30 у Ленінському районному суді м. Луганська. На засіданні колегія суддів має почати розгляд матеріалів справи. Кожен присутній матиме можливість на власні очі побачити учасників інциденту, ознайомитись із результатами досудового слідства, дізнатись позицію обох сторін, почути “потерпілих” та адвокатів підсудного.

 

Громадські активісти з усієї країни планують регулярно приходити до прокуратури, щоб висловити своє обурення діями міліції та прокуратури м. Луганська, які брутально порушують права Олаолу Фемі. Дедалі більше небайдужих людей вимагають якнайшвидшого звільнення Фемі з-під варти, проведення повторного прозорого й ретельного розслідування обставин інциденту 5 листопада 2011 року та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушеннях під час досудового слідства. Така акція відбудеться під обласною прокуратурою Луганська (вул. Коцюбинського, 3) о 12:30 у день судового засідання (контактний тел: 0953495325 - Ярослав). Подібна акція пройде в Києві о 13:00 біля будівлі Генеральної прокуратури (вул. Різницька, 13/15) (контактний тел: 0505313180 - Ніна).

 

Інформація про те, що роблять з нігерійським студентом луганські “правоохоронці”, уже вийшла за межі міста, - і навіть країни, набираючи дедалі ширшого міжнародного розголосу. Омбудсмен Валерія Лутковська і Генеральний прокурор України Віктор Пшонка офіційно заявили, що взяли справу студента з Нігерії під свій особистий контроль. Безперечно, ця історія - ще одна пляма на репутації нашої  країни. Але ми ще не втрачаємо надію на те, що українська влада вживе усіх необхідних заходів, аби виправити свою ганебну помилку та поновити права іноземного студента.

 

Ініціатива «Справедливість для Олаолу»

 

Ініціатива “Справедливість для Олаолу” - це об’єднання неурядових організацій та окремих осіб, які занепокоєні кримінальним переслідуванням Олаолу Сунканмі Фемі, що має ознаки сфабрикованого і упередженого. Ініціативу створено для збору і поширення інформації про перебіг його справи, обстоювання права Олаолу на доступ до справедливого правосуддя та відновлення справедливості щодо нього.

 

 

Контакти Ініціативи “Справедливість для Олаолу”:Tel.: +380 50 8106649 (Юлія) (укр., рос.); +380 50 3348780 (Maksym) (Eng., Ukr., Rus.). E-mail: [email protected]; [email protected]

 

Детальніше про інцидент, кампанію на підтримку Олаолу, а також можливі варіанти допомоги дивіться за цими посиланнями:
http://hr-activists.net/events/p-dtrimaimo-olaolu-fem
http://www.facebook.com/FreeOlaolu