Спеціальна подія: «Ерік» і «Акбар» в гостях у кінофестиваля «Тридцять друге травня»

 Правозахисний центр «Поступ» разом з Представництвом Міждународної організації з міграції (МОМ) в Україні представляють ексклюзивний показ фільмів «Ерік» і «Акбар» в рамках IV Фестиваля соціальних юнацьких фільмів «Тридцять друге травня». Показ відбудеться у Луганську, в ніч з 3 на 4 червня, у Сквері Пам’яті, позаду Обласної бібліотеки ім. Горького.

 

Даною подією організатори мають за мету підвищити рівень толерантності серед молоді та продемонструвати таланти людей з різних країн, які приїхали сюди, щоб жити та творити в Україні.

 

Героями документальних фільмів, що були презентовані під час події, були люди різного етнічного походження, які збагатили Україну своїми артистичними здібностями та вродженою людяністю. Одним з героїв став відомий український художник Акбар Хурасані, біженець з Афганістану, який 20 років тому привіз із собою неперевершений талант, та учасник популярного танцювального ТВ-шоу в Україні «Танцюють всі» Ерік Ваків. Незважаючи на упередження, з якими він стикався у своєму житті, Ерік залишається позитивною людиною і є прикладом для багатьох молодих українців.

У 2010 році фільм «Ерік» здобув перемогу на міжнародному конкурсі короткометражних фільмів, який було організовано німецько-французьким освітнім телеканалом «АРТЕ».

«Завдяки створенню цього фільму я отримав шанс розказати свою історію та показати, що жодна людина не може сприйматися тільки з точки зору свого соціального положення і кольору шкіри. Важливо, що всередині тебе. Всі ми маємо таланти; і тільки тоді, коли ми ділимося ними з іншими людьми, суспільство здатне розвиватися», - говорить Ерік Ваків.

 

«МОМ активно бере участь у популяризації культурного розмаїття в Україні, наголошуючи, що мігранти здатні зробити суттєвий внесок на благо суспільства, яке приймає та ділиться власними знаннями, ідеями і досвідом. Через засоби мистецтва, музики, кіно, Інтернет ми закликаємо молоде покоління України позбавитися стереотипів з минулого та побачити користь культурного розмаїття для себе», - розповідає Манфред Профазі, Голова Представництва.

 

Інформація про фестиваль «Тридцять друге травня»

Фестиваль «Тридцять друге травня» - єдиний щорічний фестиваль кіно в Луганській області.Він традиційно привертає увагу громадськості та вважається шанувальниками некомерційного кіно «Луганським Вудстоком». Фестиваль відвідує близько 1000 осіб, які із задоволенням зустрічають літо просто неба, дискутують на актуальні соціальні питання, пов'язані із захистом прав дитини, і планують подальші дії в цьому напрямку. Під час фестивалю активісти будуть поширювати малинові браслети з написом «Залишайся Людиною!»

Організаторами фестивалю виступають Луганський обласний дискусійний клуб інтелектуального кіно та Правозахисний центр «Поступ».Захід проходить в рамках проекту ЄС «Права жінок і дітей в Україні - комунікаційний компонент».Партнер фестивалю - Літературне угруповання «СТАН».

 

 

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»