Валерія Лутковська підтримала клопотання ВМГО “ФРІ” про взяття на поруки Олаолу Фемі

 
Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація регіональних ініціатив” подала клопотання про взяття на поруки нігерійського студента Луганського університету імені Тараса Шевченка, котрий вже 17 місяців перебуває за ґратами.
 
Клопотання привернуло увагу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. Після зустрічі з представниками ВМГО “ФРІ” омбудсман підтримала ідею активістів та направила відповідне звернення до суду, що розглядає кримінальну справу Фемі.
 
«Відповідно до пункту 4 статті 5 Конвенції, який передбачає право осіб, яких затримано або взято під варту, на перегляд процесуальних і матеріально-правових умов, які з точки зору Конвенції є суттєвими для забезпечення “законності” позбавлення їх свободи, має братись до уваги не лише дотримання процесуальних вимог національного законодавства, а й обґрунтованість підозри, на підставі якої здійснено затримання, та легітимність мети, з якою особу затримано і потім узято під варту»— наголошується у зверненні Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської до суду.
 
Омбудсман не випадково звернула увагу на цю справу, адже ще раніше не тільки Валерія Лутковська, а й Генеральний прокурор України Віктор Пшонка взяли справу під особистий контроль. Також за справою уважно стежить німецький Бундестаг, посольство США в Україні та інші дипломатичні місії, а також представники «Berlin Group for Human Rights in Ukraine».
 
Олаолу Фемі було висунуто звинувачення за статтями 115 ч. 2 і 296 ч. 4 Кримінального кодексу України — замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів. Представники правозахисної спільноти критикують позицію обвинувачення в справі, але найбільше нарікань на те, що людина, чия винуватість не доведена судом, вже 17 місяців перебуває в СІЗО. Враховуючи, що справа досі розглядається судом першої інстанції, громадські активісти закликають змінити запобіжний захід для підсудного Олаолу Фемі з тримання під вартою на поруку громадської організації.
 
Член Консультативної ради при Уповноваженому, член Ради старійшин ВМГО “ФРІ” Михайло Каменєв планує взяти участь у найближчому судовому засіданні по даній справі, що відбудеться у Луганську 15 квітня.
 
Справа Фемі набула дуже широкого розголосу. Члени ВМГО “ФРІ” уважно стежать за розвитком подій і сподіваються на прояв виключного гуманізму представників судової влади. Ми жодними чином не чинитимемо тиск на суд щодо суті справи, але на нашу думку Олаолу Фемі може очікувати рішення суду на волі, а не в СІЗО. Ми вдячні пані Лутковській за активну участь у вирішенні долі цього нігерійського студента, який потрапив у скрутне становище в Україні”.
 
Осередки ВМГО “ФРІ” у містах Костопіль, Рівне, Ужгород, Полтава, Луганськ, Донецьк, Ялта та Сімферополь нещодавно долучились до Всеукраїнського показу короткометражного кіно проти расизму "Full Color Film"в підтримку Олаолу Фемі.
 
Детальніше про справу: http://ru.hr-activists.net/events/podderzhim-olaolu-femi
Детальніше про ВМГО “ФРІ”: http://fri.com.ua