Влада залучила громадськість до обговорення програми соціального захисту сиріт в Луганській області

 

Громадські слухання з приводу обговорення доповнень  до регіональної Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до 2014 року, розробленої Службою у справах дітей Луганської обласної державної адміністрації  відбулися 21 серпня 2010.

Пріоритетним напрямком доповненої програми є розвиток і вдосконалення сімейних форм виховання. Раїса Родіна, керівник служби у справах дітей ЛОДА, зазначила,що на сьогоднішній день у Луганській області налічується більше 5 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кожного року область отримує біля тисячі безбатченків, із них 5% біологічні сироти.

Тому до програми ввійшли пункти продовження  потужної  інформаційної кампанії усиновлення. Також передбачено навчання потенційних майбутніх прийомних батьків та фахівців,які здійснюватимуть соціальний супровід прийомних сімей і дитбудинків сімейного типу. В програмі також передбачається вдосконалення умов утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в спеціалізованих закладах-інтернатах, дитячих будинках тощо. Зазначено,що буде побудовано  дитбудинки нового типу в  Луганську, Алчевську, Стаханові, Лисичанську, Красному Лучі, Новопсковському, Новоайдарському, Кремінському та Станично-Луганському районах.

Цікавим є  пункт перепрофілювання притулків  для дітей Луганської області  у центри соціально-психологічної реабілітації .  В такій формі заклади нададуть можливість реабілітувати сотні дітлахів, які потрапили у скрутні життєві обставини, тому що попередня форма – притулок передбачала тимчасове перебування дитини до встановлення статусу, а нова форма – реабілітаційний  центр надасть можливість перебування до повної реабілітації дитини, незважаючи  на те:  сирота він чи має батьків. Особливу увагу представників ПЦ «Поступ»  привернув пункт про створення  соціальних  гуртожитків.  Нарешті, хоча тільки на папері, обласна влада почала виконувати свої обіцянки про створення фонду соціального житла. Так у  програмі зазначено,що гуртожитки для дітей вищеназваної цільової групи буде створено у Стаханові, Свердловську, Ровеньках, Алчевську, Кремінському районі та у Луганську.

Ще програма містить розділи,які стосуються оздоровлення дітей-сиріт та працевлаштування після закінчення навчальних закладів.

Представники Управління юстиції зазначили,що досить мало уваги приділяють місцеві органи  влади  та самоврядування правовій просвіті громадян,як дітей-сиріт,так і  прийомних батьків, піклувальників тощо.

Представники третього сектору,яких вперше запросили на такого роду обговорення на рівні області, зазначили,що  програма дійсно потрібна, але питання виникло тільки в тому,як вона буде виконуватись насправді.

-         Не потрібно сприймати владу як «вселенское зло», ми робимо все можливе,щоб права дітей,які потрапили в скрутні життєві обставини , були забезпечені, -відповів на  зауваження  громадських організацій заступник голови Луганської облдержадміністрації Родіон Мірошник .

Сподіваємось, що так воно і буде, і нарешті влада працюватиме для людей,особливо для майбутнього нашої держави-дітей. Поживемо-побачимо..надія помирає останньою.