Впевненими кроками до змін: результати моніторингу райвідділків Дніпропетровська

 

З 27 по 30 червня у 5 східних регіонах країни відбувався молодіжний моніторинг міліції в рамках проекту "Захист і охорона: точки взаємодії з молоддю", що адмініструє Правозахисний центр "Поступ" у співпраці з Асоціацією УМДПЛ та Всеукраїнською освітньою програмою "Розуміємо права людини". Організатори та учасники з Донецька, Запоріжжя, Дніпропетровська, Харкова та Луганську, не тільки навчались основним правилам поводження при контакті з міліцією та дізнавались про свої права та обов'язки працівників ОВС, а й проводили моніторинг роботи патрульної служби та райвідділків.

Всього декілька простих кроків треба зробити для того, щоб стати громадським контролером, який може реально вплинути на ситуацію із дотриманням прав людини у роботі ОВС. Здавалося б, зброєю моніторів є лише роздрукована анкета, олівець і базові знання українського законодавства та міжнародних стандартів прав людини, і вже це приносить зміни.

У цьому переконалися активісти, що відвідали, наприклад, Бабушкінський районний відділок у місті Дніпропетровську. Ось результат простої дії - зробленого запису у книзі скарг з чітким поясненням виявлених порушень:

Тож, приєднуйесь до кампанії моніторингу!