Звернення до профільного комітету Верховної Ради з вимогою рекомендувати відкликати проекти законів № 7132 та № 8711

 

Поставте свій підпис під вимогою відкликати небезпечні законопроекти, які загрожують конституційним правам та свободам: 

 

в.о. Голови Комітету з питань свободи слова та інформації ВРУ

Бондаренко О.А.

 

Голові Комітету з питань культури і духовності

Яворівському В.О.

 

Голові Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

Костенко П.І.

 

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

 

Головам депутатських фракцій

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, громадяни та громадянки України, які підписалися під цим зверненням, закликаємо Вас скористатися повноваженнями, наданими Вам чинним законодавством, для недопущення ухвалення проектів Закону України  №7132  «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» та Закону України №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», і попередження пов’язаних із прийняттям цих законів перешкод для реалізації основоположних прав та свобод людини.

 

Проект Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» не відповідає  критеріям якості законодавства і несе загрозу реалізації  права кожного та кожної свободно виражати свої погляди, гарантованого статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статтею 34 Конституції України. 

 

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)» законодавчо закріплює дискримінацію за ознакою сексуальності, чим порушує права, гарантовані ст. 21, 22, 24 Конституції України та статтею 14 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

 

Просимо взяти до уваги, що обидва законопроекти отримали негативну оцінку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України та викликали різку критику багатьох українських та закордонних експертів в сфері права. Свій протест проти їх прийняття висловили зокрема міжнародні правозахисні організації HumanRights Watch, «Репортери без кордонів», Представництво ООН в Україні, група депутатів Європарламенту, Генеральний Секретар Ради Європи. Вказані закони, в разі їх прийняття, вкрай негативно вплинуть як на суспільно-політичну ситуацію всередині країни, так і на імідж України на міжнародній арені.

 

Ухваленням цих законопроектів буде порушено конституційний принцип, яким забороняється прийняття законів та підзаконних актів, що звужують зміст, або зменшують обсяг прав, гарантований Конституцією України (ст. 22), а також стане причиною недотримання міжнародних зобов’язань України в сфері прав людини.

 

З огляду на вищезазначене, на підставі Конституції України, Закону України «Про Верховну Раду України», Регламенту Верховної Ради України,

 

ПРОСИМО:

-  рекомендувати відкликати проект Закону України №7132 «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» , як такий, що не відповідає Конституції України та ратифікованим міжнародним договорам в галузі прав людини

- рекомендувати відкликати проект Закону України №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», як такий, що не відповідає Конституції України та ратифікованим міжнародним договорам в галузі прав людини

- направити законопроекти №7132 та №8711 на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію).

 

Поставити піпис під зверненням можна за цим посиланням http://amoral.org.ua/zvernennya-do-profilnogo-komitetu-verhovnoyi-radi-z-vimogoyu-rekomenduvati-vidklikati-proekti