Закон України «Про захист суспільної моралі»: Аргументи проти

Пропонуємо до вашої уваги збірку експертних аналізів та коментарів з проблематики державного регулювання суспільної моралі, видану в рамках Громадської кампанії проти встановлення цензури у ЗМІ та містецтві.

У брошурі представлені матеріали експерта Ради Європи, Професора Гентського Універсітету Дірка Ворхофа, виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Володимира Яворського, викладача Універсітету Дубліна Костянтина Дегтярьова, інтерв'ю письменників Сергія Жадана,  Юрія Андруховича, Ірени Карпи та Дмитра Лазуткіна.

 

 

Вступ

 

Третій рік у країні не вщухають суперечки щодо державного регулювання суспільноїморалі. Проблема не була очевидною, поки у 2008 році не розгорнула свою бурхливу заборонну діяльність Національна експертнакомісія з питань захисту суспільноїморалі (НЕК). За короткий термінпроблема з правової перейшла в політичну площину й міцно закріпилась у переліку таких популістських спекуляцій, як захист мовиабо вступ/невступ до НАТО.

Аргументаціясторіну сьогоднішніх суперечках щодо діяльності НЕК і закону«Про захист суспільноїморалі», відповідно до канонів конфліктології, стає все меншпредметноюй усе більшеемоційною. Навіть «лідери думок» зобох сторінсхильні часто переходити на особистіобрази, звинувачуючи один одного в усіх мислимих і немислимих гріхах.

Обидвісторонибезсовісно спекулюють на емоціях більшості, не схильноївникати в тонкощі обговорюваного питання. На противників НЕК навішуються ярлики збоченціві розбещувачів малолітніх. Прихильників жорсткогодержавного регулювання суспільноїморалі лають ксенофобами, пособниками душителів свободислова, покірливим стадом. Правові аргументи гублятьсяу потоці взаємних образ. Владазадоволена - у країні з'явилася ще одна тема, яка дозволяє каналізувати протестнінастрої, яка відволікаєувагусуспільствавід справді важливих проблем.

Повернути дискусію в правову площину зараз надзвичайно складно, але вкрайнеобхідно. Ця публікація являє собою таку спробу. В даній брошурі зібрані коментарі до закону «Про захист суспільноїморалі», підготовленіукраїнськими та європейськими експертами, а також інтерв'ю звідомими українськими письменниками, у яких висвітлюютьсяпитання регулювання суспільноїморалі в Україні.

 

Завантажити брошуру у форматі PDF

 

 

 

http://narodna.pravda.com.ua/discussions/4e90d09b4853b/

http://amoral.org.ua/zakon-ukrayini-pro-zahist-suspilnoyi-morali-argumenti-proti

http://edu.helsinki.org.ua/index.php?id=1312320769

http://maidan.org.ua/2011/10/zakon-ukrajiny-pro-zahyst-suspilnoji-morali-arhumenty-proty/

http://anarchy-in-u-kr.livejournal.com/22782.html

http://hr-activists.net/news/zakon-ukra-ni-pro-zakhist-susp-lno-moral-argumenti-proti

http://war1917.sumno.com/news/2011/10/9/zakon-ukrajiny-pro-zahyst-suspilnoji-morali-argume/

http://h.ua/story/341516/

http://postup.lg.ua/zakon-ukrayini-%3C%3Cpro-zahist-suspilnoyi-morali%3E%3E-argumenti-proti