Останні промені кінофестивалю Docudays UA осіяли Луганськ

 

Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA, що цього року відвідав 110 міст і селищ України, провів свої фінальні покази на далекому сході - в Луганську.

З 24 до 27 грудня в арт-кав’ярні «Донбас», Обласній науковій бібліотеці та ВПУ № 47 пройшло10 відкритих показів документальних фільмів про права людини.

 

Найбільше обурення жителів Донбасу очікувано викликала стрічка «Шахта №8». Луганчани з біллю дивились драму, яка відбувалася у самому серці шахтарського регіону – Сніжному. Декілька років тому відчайдушні городяни почали нелегально видобувати сировину. Тепер вони копають усюди: у закинутих шахтах, підвалинах зруйнованих будинків, сусідніх лісах, парках відпочинку та на власних овочевих грядках.

 

Молоді глядачі більш за все зацікавилися кіноальманахом «Молоді про молодих» (Грузія-Латвія-Росія-Литва-Україна-Естонія-Таджикистан-Киргизстан / 2011) ,в якому молоді режисери розповідають про життя молоді у пострадянських країнах. В ВПУ №47 учні навіть вирішили провести конкурс на кращий сценарій про проблеми сучасної молоді.

 

Після переглядів нерідко починалися складні й довгі дискусії, висновком яких було розуміння необхідності єднатися для подолання соціальних проблем у суспільстві.

 

Регіональними координаторами в Луганську вже кілька років поспіль виступають Правозахисний центр «Поступ»та МО «СТАН», підтримку надали Центр підтримки аудіо-візуальних мистецтв «Лугандахаус», ЛОУНБ імені М. Горького та Арт-кав’ярня «Донбас».

 

Фото: http://postup.lg.ua/gallery/docudays-ua-2012