У Луганську пройде акція «Українське правосуддя очима жертв катувань»

26 червня,у Міжнародний день проти катувань, о 12:00 біля  Луганського обласного управління внутрішніх справ правозахисники проведуть акцію «Українське правосуддя очима жертв катувань» на підтримку жертв жорстокого поводженнявукраїнській міліції. Акція спрямована на привернення увага громадськості до збільшення фактів незаконного насильства в міліції, в місцях позбавлення волі, адотакож відсутності ефективного розслідування фактів катувань з боку прокуратури.

 

Перед входом до обласного управління активісти створять3D-малюнок, на якому зобразять загиблого від рук правоохоронців. Цим активісти наголосять на свавіллі міліції, яка зловживає своїм положенням і використовує службові повноваження «охоронця громадської безпеки» для безкарного знущання над затриманими та засудженими особами, і вимагатимуть сприяти створенню ефективних механізмів громадського контролю над розслідуванням фактів катувань та жорстокого поводження. Після цього активісти пройдуть дообласної прокуратури (вул. Коцюбинського 3), де вимагатимуть ефективно розслідувати кожен випадок жорстокого поводження з боку працівників правоохоронних органів і не замовчувати вчинки нелюдів у погонах.

 

Під час акції правозахисники в рамках Всеукраїнської студентської кампанії зі встановлення контролю над дотриманням прав людини працівниками ОВС України «Захист та охорона: точки взаємодії з молоддю»проведуть воркшоп «Обізнаний – значить, озброєний», на якому дадуть практичні поради:

 

-          у яких випадках міліціянт має право перевіряти твої документи,

-          на якій підставі та в якій формі правоохоронець може копирсатись у твоїх особистих речах,

-          які правові акти регулюють ці та інші доволі обмежені можливості та обов’язки представників патрульної служби.

 

Активісти роздаватимуть перехожимзручні кишенькові пам’ятки з вибіркою корисних статей із законодавчих актів, які можуть врятувати у скрутній ситуації, а також подарують міліціянтам спеціально адаптовані для співробітників правоохоронних органів пам’ятки, щоб ті мали змогу ознайомитися з основними положеннями Конституції України та Закону «Про міліцію».

 

Подібні пікети проходитимуть в усіх регіонах України. Ініціаторами всеукраїнської акції виступають: Міжнародна Амністія в Україні, Українська Гельсінська Спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Фундація регіональних ініціатив, Центр інформації про права людини. У регіоні захід організовують: Правозахисний центр «Поступ» та Центр аудіовізуальних мистецтв «Луганда-хаус».

 

 

Прес-служба Правозахисного Центру «Поступ»

 

 

http://www.poryad.com/?p=17271

http://edu.helsinki.org.ua/pod/novini-vipusknik-v-programi/u-lugansku-proide-akts-ya-ukra-nske-pravosuddya-ochima-zhertv-katuva

http://postup.lg.ua/news/u-lugansku-proyde-akciya-%3C%3Cukrayinske-pravosuddya-ochima-zhertv-katuvan%3E%3E

http://v-variant.lg.ua/region/45161-v-luganske-proydet-akciya-ukrainskoe-pravosudie-glazami-zhertv-pytok.html

http://newsper.net/ru/article/region-ua/3/theme/90?id=905736&date=2012-06-22

http://cxid.info/97071.html

http://www.citynews.net.ua/news/19894-v-luganske-proydet-akciya-ukrainskoe-pravosudie-glazami-zhertv-pytok.html

http://e-donbas.org/node/1044

http://news.guru.ua/news/246668/V_Luganske_projdet_akcija_Ukrainskoe_pravosudie_glazami_zhertv_pytok_.html

http://arn.net.ua/novini/8834-v-luganske-proydet-akciya-protiv-miliceyskih-pytok.html