Заборона на заборони: громадська кампанія проти встановлення цензури в Україні

З січня 2011 року Правозахисний центр "Поступ" розпочав роботу над проектом "Заборона на заборони: громадська кампанія проти встановлення цензури в Україні" в рамках якого було проведено експертний аналіз діючого закону "Про захист суспільної моралі" та реалызована широка громадська кампанія з метою лобіювання відміни існуючого закону.

 

Метою проекту є приведення українського законодавства та правозастосувальної практики у відповідність з європейськими стандартами свободи вираження поглядів шляхом відміни діючого закону "Про захист суспільної моралі" та сприяння ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

 

Активізація дій проти зловживань законом та діяльності НЕК продиктована зміною суспільно-політичної ситуації в країні та все більш реальною загрозою  використання норм недосконалого законодавства в сфері регулювання суспільної моралі для здійснення репресій по відношенню до громадських активістів, журналістів та діячів культури. Прикрим прикладом цього вже стало карне переслідування відомого українського правозахисника Дмитра Гройсмана.

 

Протягом 2011 року було проведено низку публічних акцій та реалызовано інформаційну кампанію за участю відомих правозахисників та діячів мистецтва та кампанію впливу на президента та депутатський корпус задля прийняття запропонованих законодавчих змін.

 

Активістами кампанії було здійснено спроби впливу на усі владні структури, які можуть вплинути на проблему. Оскільки представники усіх гілок влади виявили неготовність співпраці з представника громади та проігнорували думку правозахисної спільноти, активісти кампанії будуть і надалі послідовно діяти для досягнення поставленої мети - остаточної ліквідації НЕК і приведення системи держрегулювання суспільної моралі у відповідність зі стандартами прав людини.

 

За результатами Кампанії був підготовлений збірник експертних аналізів і коментарів «Закон України «Про захист суспільної моралі»: Аргументи проти» , який являє собою спробу повернути дискусію про регулювання державою суспільної моралі в правову площину і включає в себе коментарі до закону «Про захист суспільної моралі», підготовлені українськими та європейськими експертами, а також інтерв'ю з відомими українськими письменниками, в яких висвітлюються питання регулювання суспільної моралі в Україні.

Брошура «Аргументи проти» у форматі ПДФ доступна за цим посиланням

http://hr-activists.net/sites/default/files/library_doc/argumenty_proty.pdf

 

Перебіг проекту висвітлений на сайті громадської кампанії проти встановлення цензури: http://amoral.org.ua