"Поступ" звинувачує луганську прокуратуру у корупції

Громадська організація Правозахисний центр "Поступ" звернулася до прокурора Луганської області, Генерального прокурора України та до Голови СБУ з вимогою розслідувати бездіяльність чиновніків прокуратури, яки щонайменше 5 разів проігнорували інформацію про посадові злочини працівників міліції та прокуратури під час розслідування справи Олаолу Сунканмі Фемі. 

 

Активісти "Поступу" вважають, що таке навмисне та вперте ігнорування звернень з інформацією про порушення свідчить про корупційну змову з метою покриття посадових злочинів міліціонерів та прокурорів, які вели цю резонансну справу.

 

 

 

 

 

 

 

Прокурору Луганської області

Мельнику А. С.

91055, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 3.

 

Копії:

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

вул. Різницька, 13/15, Київ

 

Голові Служби безпеки України

Калініну І.О.

вул. Володимирська,35, Київ 1.

 

Шановний Анатолію Степановичу,

 

Громадською організацією Правозахисний центр «Поступ» отримано відповідь на наше звернення від 27 грудня 2012 року (лист прокуратури Луганської області № 09/1-8681-12 від 28.12.2012) у якому ми просили провести повторну перевірку інформації про процесуальні порушення, допущені посадовими особами Ленінського РВУМВСУ у Луганській області та прокуратури Луганської області в ході досудового слідства по справі громадянина Нігерії Олаолу Сунканмі Фемі.

 

Звертаємо Вашу увагу, що у вказаній відповіді, а також у відповідях прокуратури на звернення нашої організації від 26.12.2012 № 09/1-8681-12, 09.10.2012 № 09/1-8681-12 та у інших відповідях, отриманих раніше у 2012 році ми жодного разу не отримали відповідей по суті звернення. В супереч твердженням, що містяться у кожній відповіді прокуратури, ми жодного разу не зверталися «з приводу необґрунтованості притягнення Олаолу Сунканмі Фемі до кримінальної відповідальності», а кожного разу наводили нову інформацію про процесуальні порушення, допущені посадовими особами міліції та прокуратури, вимагаючи перевірки даних фактів.

 

Надсилаємо Вам копії 3 останніх відповідей прокуратури Луганської області. Зверніть увагу на те, що вони не відрізняються одна від одної ані змістом, ані навіть вихідними номерами. Таким чином ми змушені стверджувати, що у порушення вимог Закону України «Про прокуратуру» та Закону України «Про звернення громадян», посадові особи прокуратури Луганської області проігнорували інформацію про злочини, скоєні іншими посадовими особами. Формальність та однаковість відповідей, відсутність реакції по суті звернення вказують на те, що всебічна перевірка інформації, викладеної у зверненнях Правозахисного центру «Поступ» жодного разу не проводилася.  Є всі підстави припускати, що це було зроблено навмисно, і така бездіяльність посадових осіб прокуратури також може бути кваліфікована як злочин, передбачений статтями 364, 365 або 368 Кримінального Кодексу України.  

 

З огляду на це, ми вимагаємо ретельної перевірки законності дій посадових осіб прокуратури Луганської області, яким було доручено вжити заходів реагування на звернення Правозахисного центру «Поступ» та інших громадських організацій щодо порушень прав громадянина Нігерії Олаолу Сунканмі Фемі. Особливу увагу просимо звернути на можливі ознаки корупційних діянь у бездіяльності посадових осіб прокуратури (можливої корупційної змови з посадовими особами Ленінського РВУМВС у Луганській області та прокуратури Луганської області, які допустили грубі процесуальні порушення під час досудового слідства у справі Олаолу Сунканмі Фемі).

 

В разі, якщо перевірки інформації про процесуальні порушення в ході розслідування вказаної справи, яку Правозахисний центр «Поступ» повідомляв у попередніх зверненнях, все ж таки проводилися, ми вимагаємо надати нам для ознайомлення матеріали цих перевірок.

 

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити письмово у передбачений чинним законодавством термін за адресою: м. Луганськ., а/с 45, 91050, Правозахисний центр «Поступ».

 

З відповідною повагою,

Голова правління Правозахисного центру «Поступ»

Костянтин  Реуцький