Продовжується допит "потерпілих" у справі Олаолу Фемі

 

Запрошуємо Вас відвідати відкрите судове засідання у кримінальній справі Олаолу Фемі, яке відбудеться завтра, 28 вересня, о 10:00 у Ленінському районному суді м.Луганськ. На цьому засіданні продовжиться допит «потерпілих», які мали можливість попрацювати над своїми помилками та підготуватися більш серйозно. Нагадаємо, що свідчення молодих людей, нібито постраждалих від нападу африканця, не лише змінювались кілька разів у процесі досудового слідства, а й були в черговий раз змінені в залі суду.Так Віталій Гаман, всупереч двом даним раніше поясненням, заявив, що від удару пляшкою по голові майже відразу після входу в під'їзд втратив свідомість і подальші події пам'ятає смутно.

 

А тим часом громадська увага до інциденту не послаблюється, активісти надалі надсилають звернення до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ, а днями ініціативною групою було опубліковано звернення до Президента України з вимогою звільнити з-під варти та забезпечити справедливий судовий процес для студента з Нігерії Олаолу Сунканмі Фемі. Наразі під петицією вже більше 500 підписів, поставити свій підпис можна за цим посиланням: http://urla.ru/100008aw

 

«Представники громадських організацій та захисники Олаолу Фемі звертають увагу на упереджене ставлення органів слідства до підозрюваного та численні порушення його прав і процесуальних гарантій: ненадання кваліфікованого перекладача під час слідчих дій та знайомства з матеріалами слідства (Фемі не підписав жодного процесуального документу зрозумілою для нього мовою), приховування та ігнорування доказів, неврахування свідчень на користь Олаолу Фемі, тощо. Двічі вимагаючи подовження терміну арешту для Фемі, представники прокуратури жодного разу не надали нових фактів на підтвердження необхідності його утримання під вартою (що порушує стандарти права на свободу та особисту недоторканність, сформульовані у рішеннях Європейського Суду з прав людини). Також не можна оминути увагою той факт, що родичі нападників особисто пов’язані з органами слідства, що могло призвести до навмисного викривлення матеріалів справи.

Покривання міліцією та прокуратурою осіб, які здійснили расистський напад на громадян Нігерії, суперечить проголошеному українським урядом курсу на розбудову правової держави та міжнародним зобов’язанням України в сфері прав людини» - йдеться у зверненні (повний текст петиції шукайте у вкладених файлах).

 

Ініціативна група закликає Вас не лишатись осторонь і висловити свою солідарність найпростішими способами – підписати петицію, поширити посилання на звернення серед друзів та небайдужих громадян, розмістити текст петиції на своєму ресурсі та на сторінці у соціальних мережах. Лише спільні дії зможуть врятувати людське життя та протистояти міліцейському свавіллю.

 

 

Довідка:

 

Олаолу Фемі було висунуто звинувачення за статтями 115 ч.2 і 296 ч.4 Кримінального Кодексу України - замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів. За версією слідства, він усвідомлено, «з мотивів явної неповаги до суспільства» скоїв напад із заздалегідь підготовленим знаряддям злочину - розбитою скляною пляшкою. Інших, більш зрозумілих або пояснюваних мотивів нічного нападу одного нігерійського студента на компанію місцевих молодих людей обвинувачення висунути не змогло. Незважаючи на те, що травми, нанесені нападникам, визнані «легкими тілесними ушкодженнями» і те, що їх характер не може свідчити про напад, звинувачення кваліфікує дії Фемі як «завершений» замах на вбивство, у зв'язку з чим йому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

 

Як згадує Фемі та його друг Еніола Судаді, у ніч на 5 листопада 2011 року в під'їзді багатоквартирного будинку, де орендував квартиру інший нігерійський студент, на них з расистських мотивів напали шестеро молодих людей. Нападники, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, спочатку ображали нігерійців, а потім збили з ніг і почали бити. Еніола не зміг піднявся з землі, а Фемі, захищаючись, завдав нападникам ударів шийкою розбитої скляної пляшки. В результаті цього троє нападників - Віталій Гаман, Дмитро Леменчук і Артем Лобода - отримали різані рани рук, шиї та голови, а знайома нападників Ірина Пашкова, яка брала участь в інциденті, отримала забої обличчя і голови. Наступного дня Олаолу Фемі був затриманий, і за рішенням суду вміщений під варту до луганського слідчого ізолятору, де перебуває й донині.

 

САМОЗАХИСТ - НЕ ЗЛОЧИН!

Ініціатива «Справедливість для Олаолу»

Ініціатива “Справедливість для Олаолу” - це об’єднання неурядових організацій та окремих осіб, які занепокоєні кримінальним переслідуванням Олаолу Сунканмі Фемі, що має ознаки сфабрикованого і упередженого. Ініціативу створено для збору і поширення інформації про перебіг його справи, обстоювання права Олаолу на доступ до справедливого правосуддя та відновлення справедливості щодо нього.

 

Контакти Ініціативи “Справедливість для Олаолу”:Tel.: +380 50 8106649 (Юлія) (укр., рос.); +380 50 3348780 (Maksym) (Eng., Ukr., Rus.). E-mail: [email protected];[email protected]