У Донецьку звільнено журналістку, яка оприлюднила у комунальній газеті матеріал про порушення у Торезькому інтернаті для дітей інвалідів

Правозахисному центру «Поступ» стало відомо, що Олену Довженко, кореспондентку відділу «Політика» газети «Життя»,  яка належить донецькій облдержадміністрації та облраді, було звільнено з роботи одразу після виходу її публікації «У дитбудинку вмирають від голоду», у який йшлося про зловживання адміністрації Торезького інтернату для дітей-інвалідів. За отриманою інформацією звільнення безпосередньо пов’язано з виходом матеріалу.

 

Про намагання донецьких посадовців приховати проблему свідчить і те, що матеріал Олени Довженко одразу ж був знятий з сайту газети «Життя» (фотокопію статті наведено нижче).

 

Поки що нам не вдалося отримати коментарів ані від самої Олени, ані від редакції газети «Життя» (у редакції підтвердили факт звільнення, але не змогли прокоментувати його причин).  

 

В разі підтвердження інформації про підставу звільнення, можна буде констатувати, що редакція та власник газети грубо порушив стандарти свободи вираження поглядів, статтю 34 Конституції України та частину 2 статті 171 Кримінального Кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналіста («переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків або за критику»). Правозахисний центр «Поступ» звернувся до прокуратури Донецької області з вимогою перевірити вказану інформацію і вжити необхідних заходів реагування.

 

 

Прес-служба Правозахисного центру «Поступ»